Liposukcja SlimLipo™ 3D – laserowe odsysanie tłuszczu

Liposukcja SlimLipo™ 3D polega na laserowej redukcji tkanki tłuszczowej. W porównaniu z innymi rodzajami liposukcji, zabieg ten jest zdecydowanie mniej inwazyjny, jednocześnie jednak bardzo skuteczny. 

Zastosowanie technologii laserowej, w tym dwóch długości fal oddziałowujących selektywnie na tkankę tłuszczową i skórną, wyróżnia liposukcję SlimLipo™ 3D na tle pozostałych metod liposukcji. Modelowanie sylwetki metodą liposukcji SlimLipo™ 3D pozwala na uzyskanie równomiernego i przewidywalnego efektu.

Mniejsza inwazyjność liposukcji SlimLipo™ 3D pozwala także na szybszą rekonwalescencję. Dodatkowymi zaletami jest zdecydowanie mniejsza liczba widocznych siniaków, mniejsze krwawienie, opuchlizna oraz mniejszy ból pozabiegowy. Oprócz korzyści, jakie płyną z wymodelowania sylwetki, liposukcja SlimLipo™ 3D pozwala dodatkowo ujędrnić skórę. To bez wątpienia idealne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i perfekcyjnie wyrzeźbić swoje ciało.

Dr Witwicki o liposukcji laserowej SlimLipo™ 3D:

Liposukcja SlimLipo™ 3D jest również idealnym sposobem na korektę widocznych i wyczuwalnych zniekształceń konturów sylwetki powstałych w wyniku przeprowadzenia innych metod liposukcji.

Zalety:

  • Ujędrniona skóra – dzięki lipolizie laserowej,
  • Gładsza skóra – mniejsze zniekształcenie konturów sylwetki, poprawa napięcia skóry,
  • Szybsze gojenie – mniejsza ilość siniaków i opuchnięć,
  • Krótszy czas rekonwalescencji – szybki powrót do codziennych aktywność,
  • Łatwiejsza dostępność – możliwość przeprowadzenia zabiegu na pacjentach, którzy nie kwalifikują się do tradycyjnego zabiegu liposukcji,
  • Oszczędność czasu – metoda znacznie szybsza niż inne zabiegi liposukcji,
  • Dostępność – możliwość przeprowadzenia zabiegu w każdym miejscu ciała, gdzie pojawiła się zwiotczała skóra (np. szyja, podbródek, brzuch, plecy, pośladki, inne obszary z nadmiarem tkanki tłuszczowej).

Wskazania:

  • nadmiar tkanki tłuszczowej,
  • zwiotczała, obwisła skóra.

Przed operacją:

Należy wykonać szereg badań, które zlecane są podczas konsultacji ze specjalistą

Rodzaj znieczulenia:

Miejscowe lub dożylne

Czas trwania operacji:

W zależności od okolicy poddanej zabiegowi, maksymalnie 1 godzina.

Przebieg operacji:

Po znieczuleniu, lekarz wykonuje nacięcie ok. 2 mm, przez które wprowadzana jest sonda nakierowująca strumień fal na tkankę tłuszczową. Strumień lasera o długości 924 nm równomiernie rozgrzewa, a następnie rozpuszcza tłuszcz. Zostaje on delikatnie usunięty za pomocą odessania. W tym samym czasie fala laserowa o długości 975 nm, działa bezpośrednio na tkankę skórną, obkurczając włókna kolagenowe.

Zalecenia pooperacyjne:

Po zakończeniu zabiegu na obszar zabiegowy nakładane jest specjalne ubranie uciskowe W celu polepszenia efektu i przyspieszenia rekonwalescencji polecane są zabiegi z zakresu endermologii (więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ).

Pełna lista zaleceń do wydrukowania znajduje się TUTAJ (proszę kliknąć).

Czas rekonwalescencji:

Natychmiastowa lub od 1 do 3 dni. Wczesne efekty liposukcji SlimLipo™ 3D widoczne od razu. Ostateczny efekt po kilku miesiącach.

Przykładowy efekt przed/po:

Zalecenia żywieniowe dla pacjentów po zabiegach liposukcji:

Zabieg pozwala pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej, jednakże aby zapewnić długotrwały efekt, warto zastosować odpowiednią dietę. Wprowadzenie zasad zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej dobrze byłoby rozpocząć nawet jeszcze przed zabiegiem. Posiłki powinny być spożywane regularnie, bez dodatkowego podjadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Zaleca się picie od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. W codziennej diecie należy zwracać uwagę nie tylko na ilość, ale także jakość spożywanych produktów. W celu otrzymania bardziej szczegółowych wytycznych, zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą dietetyka w naszym Gabinecie - kliknij TUTAJ Dla naszych pacjentów (po liposukcji lub abdominoplastyce) pierwsza wizyta u dietetyka jest bezpłatna, a następnie wybrać można jeden z atrakcyjnych pakietów - SPRAWDŹ

Dr Witwicki jest szkoleniowcem SlimLipo 3D

Powrót do listy Galeria zdjęć