Podniesienie piersi nićmi APTOS (podskórny biustonosz)

Zabieg podniesienia piersi nićmi APTOS pozwala na odzyskanie ładnego kształtu piersi, np. po przebytej ciąży i karmieniu. Można go wykonać u kobiet z rozmiarami do niedużego C. Zastosowanie nici APTOS w liftingu piersi daje przewidylny efekt oraz jest bezpieczne, pomaga przywrócić przy tym młody wygląd biustu bez użycia skalpela.

Zobacz też: chirurgiczne podniesienie piersi

Z wiekiem skóra i tkanka podskórna podlegają znaczącym przemianom, w efekcie których skóra staje się mniej elastyczna, bardziej pofałdowana i obwisła pod wpływem działania grawitacji. Tym inwolucjom podlega zarówno twarz, jak i ciało. Remedium na te mankamenty mozę być właśnie zastosowanie technik liftingu za pomocą nici Aptos, które naprowadzają opadnięte tkanki na pierwotne położenie, przywracając naturalny młody wygląd, bez użycia skalpela. Zaletami podniesienia piersi nićmi Aptos są na pewno: przewidywalność zabiegowa, efektywność, bezpieczeństwo, mała inwazyjność, przekładająca się na krótki okres rekonwalescencji pozabiegowej.

Przed zabiegiem:

Niezbędna jest konsultacja, podczas której pacjentka jest informowana o koniecznych cięciach, niewielkich bliznach a także o przewidywanym efekcie.

Przed samym zabiegiem należy wykonać także szereg badań, które także zleca specjalista na podstawie wywiadu lekarskiego podczas konsultacji.
Proszę pamiętać o EKG (pacjentki powyżej 40 r. życia) oraz o USG piersi, które jest niezbędne do wykonania tej operacji.

Rodzaj znieczulenia:

Ogólne.

Pacjentka konsultuje się również z anestezjologiem, aby uzgodnić szczegóły znieczulenia i zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Czas trwania zabiegu:

Ok. 3 godzin.

Przebieg zabiegu:

Z 4 niewielkich cięć stosując okrężne pętle połączone z nicią przeprowadzoną ponad obojczykiem wytwarza się sieć korygującą kształt i ustawienie piersi. Pozostają 4 punktowe blizenki o długości ok. 0,5 cm.

Zalecenia pozabiegowe:

Rekomenduje się noszenie modelującego biustonosza przez ok. 3 miesiące. Należy ograniczyć aktywność fizyczną przez ok. 4 tygodnie. Do pracy można wrócić po 2 dobach.

Czas rekonwalescencji:

Końcowy efekt widoczny po ok. 3 miesiącach.

Przed zabiegiem

Efekt 1 miesiąc po zabiegu

Masz pytania dotyczące liftingu tkanek nićmi - obejrzyj poniższy materiał
- być może uda się rozwiać Twoje wątpliwości

Powrót do listy Galeria zdjęć