Powiększanie piersi implantami

Powiększanie piersi implantami to najbardziej popularny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. Dzięki szerokiej gamie implantów, którymi dysponujemy, można osiągnąć bardzo dobre i estetyczne wyniki, zachowując maksimum bezpieczeństwa. Korzystamy z implantów wyłącznie sprawdzonych producentów, którzy spełniają najbardziej surowe kryteria dotyczące jakości i trwałości implantów (dożywotnia gwarancja producenta etc.).

Dr Witwicki o powiększaniu piersi:

Zobacz też: powiększanie piersi własnym tłuszczemplastyka wciągniętych brodawekpodniesienie piersi

Przed operacją powiększania piersi:

Przed zabiegiem powiększania piersi niezbędna jest konsultacja, podczas której pacjentka dokonuje wyboru odpowiadających jej implantów oraz metody ich wprowadzenia (cięcie okołootoczkowe lub podpiersiowe). Dr Witwicki stosuje implanty piersiowe znanych i bezpiecznych producentów (np. Mentor, Polytech). Wyboru dokonuje się m.in. pomiędzy protezami anatomicznymi a okrągłymi, należy dobrać także odpowiedni rozmiar, w zależności od oczekiwań co do efektu pooperacyjnego.

Przed samą operacją powiększenia piersi należy wykonać także szereg badań.
Proszę pamiętać o EKG (pacjentki powyżej 40 r. życia) oraz o USG piersi, które jest niezbędne do wykonania tej operacji.

Pacjentka odpowiednio wcześniej konsultuje się również z anestezjologiem, aby uzgodnić szczegóły znieczulenia i zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Ogólne zalecenia żywieniowe dietetyka przed zabiegiem:

W celu lepszego przygotowania do zabiegu powiększania piersi warto zastosować się również do zaleceń żywieniowych. Dieta przed zabiegiem nie może być restrykcyjna, gdyż niedobór białka utrudnia gojenie się ran pooperacyjnych. Warto jednak wprowadzić pewne modyfikacje. Dieta powinna być lekkostrawna, a produkty tłuste i wzdymające powinny być wyeliminowane. Należy zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. Warto zwrócić uwagę na preparaty, które mogą powodować nadmierne krwawienie np. preparaty z witaminą E, ginkofar oraz leki zawierające kwas acetylosalicylowy (aspiryna i jej pochodne).  Także chili, cayenne, czosnek, imbir, szafran, cebula, seler i chrzan mogą zwiększać ryzyko krwawienia.

Rodzaj znieczulenia:

Ogólne.

Czas trwania operacji:

1,5 – 2 godziny.

Powiększanie piersi - przebieg operacji:  

Po nacięciu piersi w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczki, dociera się pod miesięń piersiowy większy, który częściowo unosi się. Następnie wykonuje się kontrolę krwawienia, zakłada dren i wprowadza implant. Zszywa się warstwowo ranę i zakłada opatrunek.

Przykładowy efekt operacji (przed/po - więcej zdjęć w galerii):  

Zalecenia pooperacyjne:

Blizny pooperacyjne po powiększeniu piersi są z reguły mało widoczne - niemniej jednak celem ich jak najlepszego wyglądu zalecane jest stosowanie maści na blizny (od 3. tygodnia po operacji). Zakładane są wchłanialne szwy. W klinice pod opieką pacjentka musi spędzić 1 dobę. Przez 4 tygodnie należy zapewnić stabilizację nowo wszczepionym implantom poprzez noszenie specjalnego biustonosza. Przez ok. 4 tygodnie po operacji należy ograniczyć aktywność ruchową. Do pracy można wrócić po ok. 7 dniach. Gojące się blizny należy zacząć masować po 4 tygodniach po operacji.

Pełna lista zaleceń do wydrukowania znajduje się TUTAJ (proszę kliknąć).

Czas rekonwalescencji:

Ostateczny wynik widoczny jest po 3 miesiącach.

Ogólne zalecenia żywieniowe dietetyka po zabiegu powiększania piersi:

Dieta po operacji powiększania piersi jest niezwykle istotna, a jej odpowiednie zbilansowanie zapewnia  podaż składników niezbędnych do prawidłowego gojenia ran. Potrawy powinny być tak przygotowane, aby były lekkostrawne, a składniki odżywcze dobrze przyswajalne.  Codzienny jadłospis musi uwzględniać produkty będące źródłem pełnowartościowego białka. Również cynk, żelazo i witaminy odgrywają istotną rolę w procesie rekonwalescencji i należy zwrócić uwagę na ich odpowiednią podaż w diecie.  Spożycie produktów bogatych w błonnik zapobiega zaparciom, które mogą pojawić się po operacji. Należy unikać także produktów takich jak: czekolada, herbata, kawa, słodycze, dania mączne, ponieważ spowalniają motorykę jelit. Chcesz dowiedzieć się więcej? Jesteś zainteresowana ułożeniem indywidualnego planu żywieniowego? Zapoznaj się z ofertą naszego dietetyka - kliknij TUTAJ

Opinie pozabiegowe naszych Pacjentek (źródło: Znanylekarz.pl):

Masz pytania dotyczące powiększania piersi - obejrzyj poniższe materiały
- być może uda się rozwiać Twoje wątpliwości

Jakie mamy rodzaje implantów piersi?

Dlaczego mamy tak dużo rodzajów implantów anatomicznych?

Czym należy kierować się podczas doboru implantów piersi?

Czy pęknięty implant piersi może wyciekać?

Kiedy należy wymienić implanty piersi?

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat zabiegu powiększania piersi lub umówić się na konsultację? Skontaktuj się z nami telefonicznie, tel. 728-840-465, lub odwiedź nas: Gabinet Chirurgi Plastycznej Tadeusz Witwicki, ul. Nasturcjowa 6, 03-989 Warszawa

Powrót do listy Galeria zdjęć