Motiva - Twoje nowe naturalne piersi

Powiększanie piersi implantami to najbardziej popularny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. Dzięki szerokiej gamie implantów można osiągnąć bardzo dobre i estetyczne wyniki, zachowując bezpieczeństwo oraz to, co szczególnie cenią sobie Pacjentki wybierające implanty Motiva, naturalność w dotyku, a zarazem utrzymanie aktywnego stylu życia. 

Zalety implantów Motiva

 • bezpieczna powłoka
 • naturalność w dotyku (ProgressiveGel Ultima - zbalansowany żel, naturalny wygląd)
 • jednolita grubość i ciągłość powłoki, brak "cieńszych miejsc", które mogłyby potencjalnie czynić implant bardziej podatnym na uszkodzenia
 • zewnętrzna powłoka sprzyja umieszczaniu implantu przez mniejsze nacięcie (mniejsza blizna)
 • ewentualne obrócenie implantu (okrągłego) nie wpływa na kształt piersi (szczególnie ważne dla kobiet aktywnych!)
 • nawet w przypadku wyboru okrągłego kształtu, zachowują się jak implanty anatomiczne (Motiva Ergonomix™)
 • szeroka gama implantów, w tym implanty anatomiczne TrueFixation™

Najczęściej zadawane pytania

Czy po operacji powiększania piersi będę mogła intensywnie uprawiać sport?

Tak, jak najbardziej, będziesz mogła nadal prowadzić aktywny tryb życia. Jedynie we wczesnym etapie pooperacyjnym bezwględnie wskazane jest unikanie aktywności fizycznej (dźwiganie ciężkich przedmiotów, podnoszenie rąk etc.). Szczegóły znajdziesz w zaleceniach pooperacyjnych.

Czy po powiększeniu piersi implantami można latać samolotem?

Nie ma przeciwwskazań do odbywania podróży lotniczych. Podróż samolotem nie ma wpływu na wszczepione implanty.

Czy po powiększeniu piersi implantami można nurkować?

Tak, jak najbardziej, bez przeszkód można cieszyć się nurkowaniem.

Czy po powiększeniu piersi implantami będę mogła karmić piersią?

Tak, dr Witwicki wszczepia implanty pod mięsień z cięcia pod piersią, nie dotykając gruczołu piersiowego, co pozwala na zachowanie możliwości karmienia piersią.

Czy implanty po jakimś czasie trzeba wymieniać?

Nie, nie ma takiej potrzeby. Jakość aktualnie produkowanych implantów, których używa dr Witwicki, jest wystarczająca, aby Pacjentka mogła je nosić do końca życia. Jednak wraz z wiekiem ciało i skóra Pacjentki zmienia się, piersi zaczynają opadać. Wtedy też zwykle Pacjentki same decydują się na poprawę wyglądu piersi - podniesienie bądź wymianę implantów na bardziej odpowiadające w danym momencie. Same implanty nie wymagają jednak wymiany.

Przed operacją

Przed zabiegiem powiększania piersi niezbędna jest osobista konsultacja ze specjalistą, podczas której Pacjentka dokonuje wyboru odpowiadających jej implantów. Wyboru dokonuje się różnymi typami i rozmiarami implantów. Implanty okrągłe dają efekt jakby piersi były w staniku typu "push up", są bardziej wypełnione w górnej części (w implantach Motiva w zależności od wybranego żelu), implanty anatomiczne są zbliżone do kształtu naturalnej piersi. W implantach Motiva dzięki specjalnemu rodzajowi żelu, implant zachowuje się jak naturalna piersi - w pozycji leżącej  (na plecach) maksymalny punkt projekcji (czyli wyniesienia) jest bliżej środka piersi, kiedy pacjentka stoi, zgodnie z grawitacją - bliżej dolnej części piersi. Należy dobrać także odpowiedni rozmiar (objętość) w zależności od oczekiwań co do efektu pooperacyjnego i fizycznych uwarunkowań Pacjentki. Podczas wizyty omawiane są też ewentualne powikłania i ryzyka związane z operacją, a także przekazywane zalecenia przedoperacyjne i zlecane badania.

Lista badań obejmuje:

 • morfologię
 • grupę krwi
 • układ krzepnięcia
 • HBS
 • HCV
 • elektrolity (sód i potas)
 • mocz - badanie ogólne
 • kreatyninę
 • USG piersi

Pacjentki po 40 r.ż. muszą wykonać także EKG.

Uwaga: wszystkie badania zlecane są podczas osobistej konsultacji i nie ma potrzeby wykonywania ich wcześniej (w dniu operacji badania powinny być nie starsze niż 4 tygodnie)

W razie konieczności, odpowiednio wcześniej odbywa się także konsultacja z anestezjologiem, aby uzgodnić szczegóły znieczulenia i zwiększyć jego bezpieczeństwo. 

Ogólne zalecenia żywieniowe dietetyka przed operacją

W celu lepszego przygotowania do zabiegu warto zastosować się również do zaleceń żywieniowych. Dieta przed zabiegiem nie może być restrykcyjna, gdyż niedobór białka utrudnia gojenie się ran pooperacyjnych. Warto jednak wprowadzić pewne modyfikacje. Dieta powinna być lekkostrawna, a produkty tłuste i wzdymające powinny być wyeliminowane. Należy zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. Warto zwrócić uwagę na preparaty, które mogą powodować nadmierne krwawienie np. preparaty z witaminą E, ginkofar oraz leki zawierające kwas acetylosalicylowy (aspiryna i jej pochodne).  Także chili, cayenne, czosnek, imbir, szafran, cebula, seler i chrzan mogą zwiększać ryzyko krwawienia. 

Rodzaj znieczulenia

Ogólne.

Czas trwania operacji

1,5 – 2 godziny.

Przebieg operacji  

Po nacięciu piersi w fałdzie podpiersiowym (lub wokół otoczki), dociera się pod miesięń piersiowy większy, który częściowo unosi się. Następnie wykonuje się kontrolę krwawienia, zakłada dren i wprowadza implant. Zszywa się warstwowo ranę i zakłada opatrunek.

Efekty zabiegów wykonanych przez dr. Witwickiego w galerii (kliknij)

Zalecenia pooperacyjne

Blizny pooperacyjne po powiększeniu piersi są z reguły mało widoczne - niemniej jednak celem ich jak najlepszego wyglądu zalecane jest stosowanie maści na blizny (od 3. tygodnia po operacji). Zakładane są wchłanialne szwy. W klinice pod opieką pacjentka musi spędzić 1 dobę. Przez 6 tygodni należy zapewnić stabilizację nowo wszczepionym implantom poprzez noszenie specjalnego biustonosza. Przez ok. 4 tygodnie po operacji należy ograniczyć aktywność ruchową. Do pracy można wrócić po ok. 7 dniach. Gojące się blizny należy zacząć masować po 4 tygodniach po operacji.

Pełna lista zaleceń do wydrukowania znajduje się TUTAJ (proszę kliknąć).

Czas rekonwalescencji

Ostateczny wynik widoczny jest po 3 miesiącach.

Ogólne zalecenia żywieniowe dietetyka po zabiegu

Dieta po operacji jest niezwykle istotna, a jej odpowiednie zbilansowanie zapewnia  podaż składników niezbędnych do prawidłowego gojenia ran. Potrawy powinny być tak przygotowane, aby były lekkostrawne, a składniki odżywcze dobrze przyswajalne. Codzienny jadłospis musi uwzględniać produkty będące źródłem pełnowartościowego białka. Również cynk, żelazo i witaminy odgrywają istotną rolę w procesie rekonwalescencji i należy zwrócić uwagę na ich odpowiednią podaż w diecie.  Spożycie produktów bogatych w błonnik zapobiega zaparciom, które mogą pojawić się po operacji. Należy unikać także produktów takich jak: czekolada, herbata, kawa, słodycze, dania mączne, ponieważ spowalniają motorykę jelit. Chcesz dowiedzieć się więcej? Jesteś zainteresowana ułożeniem indywidualnego planu żywieniowego? Zapoznaj się z ofertą naszego dietetyka - kliknij TUTAJ

Opinie pozabiegowe naszych Pacjentek (źródło: Znanylekarz.pl)

Masz pytania dotyczące powiększania piersi - skontaktuj się z nami

gabinet@drwitwicki.pl

tel. 728 840 465

Chcesz dowiedzieć się więcej o implantach Motiva? Odwiedź stronę motiva.info.pl