Blog

Do czego służy liposukcja?

Pierwsza rzecz, którą powinno się wiedzieć o liposukcji, to to, iż nie jest to metoda odchudzania, a modelowania sylwetki. To istotna różnica, bo często zdanie sobie z tego sprawy wymaga zrewidowania naszych oczekiwań względem zabiegu lub wręcz odłożenia go w czasie, aby ćwiczeniami i/lub dietą zbliżyć się do założonej wagi ciała.

Powiększanie piersi - implanty czy własny tłuszcz?

Coraz częściej dostajemy pytania nt. alternatywnej do implantów metody powiększania piersi. Naszym zdaniem aktualnie jedyną bezpieczną jest powiększanie piersi własnym tłuszczem. Zdecydowanie nie polecamy, a wręcz przestrzegamy przed powiększeniem piersi jakimikolwiek preparatami wstrzykiwanymi w piersi.

Jak przygotować się do zabiegu w znieczuleniu ogólnym?

Zabiegi w znieczuleniu ogólnym zwykle nie są codziennością dla przeciętnego pacjenta. Planowaniu i całemu procesowi zabiegowemu zawsze towarzyszy stres. Dlatego też warto przed zabiegiem odpowiednio się przygotować - na pewno pozwoli to na zracjonalizowanie sytuacji i spokojniejszy czas przedzabiegowy, a także lepszą rekonwalescencję.

Powiększanie ust - trwałe czy tymczasowe?

Trudno zaprzeczyć, że najbardziej popularną metodą powiększania ust jest zastosowanie wypełniacza, który ma działanie tymczasowe. Natomiast nie jest to jedyna dostępna metoda uwydatnienia ust i warto poznać zarówno wady, jak i zalety każdej z możliwości. O tym właśnie można przeczytać w tym krótkim wpisie.

Metody korekcji nosa - którą wybrać?

Nos - centralny element twarzy. Nie da się go niczym "zamaskować" (jak np. odstające uszy dłuższymi włosami). U pań niewiele pomoże też makijaż. Zwykle, w przypadku niezadowolenia z kształtu, wyniosłości, szerokości, opadania, kształtu i wielkości skrzydełek, garbka czy efektów urazu, opcja jest jedna - "interwencja estetyczna". Polecamy zapoznać się z listą dostępnych metod - po krótce omawiamy też ich wady i zalety.

Blizny - co warto wiedzieć?

Nieodłącznym elementem zabiegów chirurgicznych i chirurgii plastycznej są blizny. Ich estetyka zależy oczywiście od "ręki chirurga", ale także od indywidualnych cech danej pacjentki/pacjenta i postępowania pooperacyjnego. Co warto wiedzieć na temat procesu gojenia? Jak postępować z bliznami? Zapraszamy do przeczytania naszego posta na ten temat.

Powiększanie piersi - często zadawane pytania

Przed każdym zabiegiem chirurgicznym pojawiają się pytania i wątpliwości. Z niektórymi spotykamy się bardzo często. Zdecydowaliśmy więc, że warto raz na zawsze obalić mity i odpowiedzieć na nurtujące zagadnienia dot. powiększania piersi implantami.