Karboksyterapia Fenix (zabieg m.in. antycellulitowy)

Karboksyterapia Fenix – skutecznie redukuje rozstępy, cellulit, a także blizny. Karboksyterapia polecana jest także pacjentom po plastyce piersi, zabiegach liposukcji, abdominoplastyki czy liftingu twarzy - znacznie przyspiesza proces rekonwalescencji i poprawia gojenie.

Zabieg ten polega na podskórnym podaniu dwutlenku węgla, za pomocą cienkiej igły. CO2 rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe i silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszczu. Po aplikacji gaz przedostaje się do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, czyli poprzez wymianę gazową.

Wielką zaletą karboksyterapii Fenix jest bezbolesność (lub niewielka punktowa bolesność) zabiegu (inaczej niż przy innych tego typu procedurach), łatwa, szybka i precyzyjna aplikacja (zastosowanie pneumatycznego pistoletu) oraz bezpieczeństwo (ściśle określona dawka podczas podawania).

Karboksyterapia Fenix ma szerokie zastosowanie, stosuje się ją zarówno w medycynie estetycznej, jak i w celach leczniczych, pozwala na uzyskanie świetnych efektów na: cienie pod oczami, zmarszczki, zwiotczenia skóry, otyłość, blizny, pajączki, łysienie, łuszczycę, odleżyny, brak elastyczności, rozstępy, cellulit, zlokalizowaną tkankę tłuszczową, zaburzenia krążenia, przewlekłą niewydolność żylną. Ponadto działa wspomagająco przy liposukcji, pomaga dotlenić skórę, działa regenerująco (np. świetne efekty na dłoniach oraz przy przeciwdziałaniu wypadaniu włosów).

Zalety:

  • Ujędrniona, napięta i gładsza skóra – redukcja cellulitu, rozstępów, zmarszczek, obwisłości
  • Oszczędność czasu – brak okresu rekonwalescencji, szybkość i skuteczność, precyzyjne dotarcie 
  • Bezbolesność (lub niewielka punktowa bolesność przy podaniu)

Wskazania:

W medycynie estetycznej w celach odchudzających oraz dla poprawy wyglądu skóry i włosów. Leczniczo w chorobach krążenia, cukrzycy, wrzodach, odleżynach, kurczach kończyn.

Przed zabiegiem:

Nie są wymagane szczególne badania

Rodzaj znieczulenia:

Brak

Czas trwania:

W zależności od okolicy poddanej zabiegowi, od kilku minut do 30 minut.

Przebieg zabiegu:

Podaje się CO2 pod skórę pacjenta, za pomocą specjalnego urządzenia z cienka igłą. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić widoczne przez pierwsze kilka minut zaczerwienienie, a w przypadku okolic nóg, brzucha i pośladków mogą wystąpić niewielkie siniaki.

Zalecenia pozabiegowe:

W trakcie serii zabiegów nie należy skorzystać z: opalania i solarium (minimum 7 dni od zabiegu), sauny, łaźni, gorących kąpieli, jaccuzi, basenu. W ciągu 24h należy ograniczyć wysiłek fizyczny.

Czas rekonwalescencji:

Natychmiastowa.

Dr Witwicki opowiada o zaletach karboksyterapii Fenix - zapraszamy do obejrzenia krótkiego video

źródło zdjęć: esteticline.pl

Zapisy - tel. 728 840 465 lub 22 648 81 42

Zabiegi odbywają się na ul. Wąwozowej 21, Klinika OMED Kabaty, M: Kabaty

Powrót do listy Galeria zdjęć