Plastyka powiek górnych/dolnych

Na plastykę powiek górnych/dolnych decydują się osoby, które odczuwają dyskomfort z powodu nadmiaru tkanek (skóra, mięsień, tkanka tłuszczowa), jak również z powodu zmęczonego wyglądu oczu.

Wskazania:

  • wiszące powieki górne,
  • worki pod oczami,
  • wiotka skóra.

Przed operacją:

Niezbędna jest konsultacja, podczas której pacjent/ka jest informowany/-a o koniecznych cięciach, bliznach a także o przewidywanym efekcie. Podejmowana jest decyzja czy cięcie powinno przebiegać przez skórę czy może tylko przez spojówkę. Lekarz ocenia czy jest konieczność usunięcia przepuklin tłuszczowych lub transpozycji tłuszczu.

Badania – znieczulenie miejscowe - grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia.

Proszę pamiętać o EKG (pacjenci/-tki powyżej 40 r. życia).

Rodzaj znieczulenia:

Miejscowe lub na życzenie dożylne.

Czas trwania operacji:

1 – 1,5 godziny.

Przebieg operacji:

W wyznaczonym fałdzie przecina się skórę wraz z mięśniem okrężnym i usuwa nadmiar płata. W razie konieczności usuwa się przepukliny tłuszczu okołogałkowego. Wykonuje się kontrolę krwawienia. Zszywa się skórę delikatną nitką.

Zalecenia pooperacyjne:

Zabieg nie wymaga pooperacyjnego pobytu w klinice. W pierwszych godzinach po zabiegu, zalecane jest chłodzenie rany (cold pack). Można stosować krople do oczu. Szwy zdejmuje się w 4.-5. dobie. Po ustąpieniu zasinień (ok. 10. doby), można powrócić do codziennych zajęć.

Pełna lista zaleceń:

  • Chłodzenie miejsca operowanego lodem w torebce celofanowej/kompresem na oczy w pierwszej dobie pooperacyjnej w cyklach 30 min chłodzenia, 30 min przerwy
  • Wyższe niż serce ułożenie głowy do spania/siedzenia etc. przez 3-4 dni
  • Zdjęcie szwów w 5. dobie po operacji
  • Delikatne wycieranie okolicy operowanej (ochrona blizny przed rozerwaniem) przez okres ok. 2 tygodni po operacji
  • Niewprowadzanie kremów w okolicę rany przez 7 dni po operacji
  • Możliwość stosowania maści zmniejszających obrzęk i przyspieszających gojenie od 7. doby po operacji

Czas rekonwalescencji:

Efekt końcowy widoczny po ok. 8-10 tygodniach.

Chcesz dowiedzieć się więcej nt. plastyki powiek? Porozmawiaj ze specjalistą podczas osobistej wizyty. Telefoniczna rezerwacja wizyt pod nr tel. 728 840 465 . Możliwe także rezerwacje online za pośrednictwem portalu znanylekarz.pl (pojedyncze poranne terminy) tutaj >> http://bit.ly/RezerwacjaWizyt Jeśli nie ma wolnych terminów online, warto skontaktować się z nami telefonicznie. Zapraszamy.

Powrót do listy