Korekcja zmarszczek mimicznych (Botox)

Uznana i szeroko stosowana metoda usuwania zmarszczek związanych z mimiką twarzy. Jedną z zalet stosowania preparatu jest bezpieczeństwo i przewidywalność wyniku. Co ważne, zabieg ten nie wymaga rekonwalescencji, co oznacza, że do normalnego funkcjonowania można powrócić bezpośrednio po zabiegu.

Wskazania:

  • Nadmierne zmarszczki związane z mimiką (np. zmarszczki poprzeczne i pionowe czoła, kurze łapki, zmarszczki pionowe ust, zmarszczki poprzeczne na nosie).

Przed zabiegiem:

Niezbędna jest konsultacja, podczas której lekarz specjalista odpowiada na wszystkie nurtujące pacjenta pytania. Ponadto przez min. 10 dni przed zabiegiem nie można przyjmować środków rozrzedzających krew (np. aspiryna).

Rodzaj znieczulenia:

Bez znieczulenia, ewentualnie wysmarowanie maścią miejscowo znieczulającą.

Czas trwania zabiegu:

W zależności od liczby okolic: od 20 do 40 min.

Przebieg zabiegu:

Po dezynfekcji skóry, wstrzyknięcie Botoxu w odpowiednie miejsce.

Zalecenia pooperacyjne:

Zakaz masażu miejsc ostrzykiwanych oraz pochylania głowy przez kilka godzin po zabiegu. Mogą wystąpić niewielkie siniaczki związane z przekłuciem skóry przez igłę.

Czas rekonwalescencji:

Efekt widoczny po 2 do 7 dniach, utrzymuje się 4 – 6 miesięcy.

UWAGA: Botox może być również zastosowany do przeciwdziałania poceniu się pach, jak i innych części ciała.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj ze specjalistą podczas osobistej wizyty. Telefoniczna rezerwacja wizyt pod nr tel. 728 840 465. Możliwe także rezerwacje online za pośrednictwem portalu znanylekarz.pl (pojedyncze poranne terminy) tutaj >> http://bit.ly/RezerwacjaWizyt Jeśli nie ma wolnych terminów online, warto skontaktować się z nami telefonicznie. Zapraszamy!

Powrót do listy