Komórki macierzyste: Lipogems® - odmładzanie oraz rewitalizacja twarzy

Lipogems® to innowacyjna metoda otrzymywania tkanki tłuszczowej z dużą zawartością komórek macierzystych pozwalająca na podawanie jej jak wypełniacza. Dla pacjenta oznacza to niewielki obrzęk pooperacyjny, poprawę objętości i usunięcie stanów zapalnych skóry, rewitalizację i poprawę krążenia.  Zabiegi z wykorzystaniem Lipogems® w medycynie estetycznej wykonujemy jako pierwsi w Polsce.

Lipogems® komórki macierzyste - o innowacyjnej metodzie opowiada dr Witwicki:

Zabieg Lipogems® przeznaczony dla osób w średnim wieku, u których nastąpiło zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej, jak i nieznaczne opadnięcie tkanek i utrata napięcia. Efektem zabiegu jest uzyskanie młodszego wyglądu, poprawienie kształtu twarzy i przywrócenia objętości tkanek w pożądanych miejscach.

Zastosowanie Lipogems®

Metodę Lipogems® można stosować nie tylko w obrębie twarzy, ale także do powiększania piersi, pośladków, modelowania łydek i do odmładzania grzbietu rąk. Ze względu na dużą zawartość komórek macierzystych poprawiających ukrwienie tkanek, metoda ta może być również stosowana w trudno gojących się ranach.

Procedura Lipogems® polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy i po odpowiednim, krótkim jej przygotowaniu, wstrzykiwana jest w tkankę podskórną. Poprawia ukrwienie, odżywia, działa przeciwzapalnie i dodaje objętości. Zabieg może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub u bardziej wrażliwych, dożylnym. Ewentualny obrzęk pozabiegowy jest minimalny i może utrzymywać się do 48 godzin. Jedną z głównych zalet metody Lipogems®  jest mała inwazyjność i natychmiastowy, długotrwały efekt odmłodzenia i przywrócenia objętości tkanek w pożadanych miejscach.

Przykładowy efekt zabiegu z użyciem Lipogems®

Lipogems® komórki macierzyste Warszawa

 

 

Zalety Lipogems®

  • Przeszczep autologiczny bez ryzyka odrzutu
  • Znieczulenie miejscowe - po zabiegu pacjent jest wypisywany do domu
  • Brak obrzęków i siniaków
  • Powierzchnia skóry odżywiona/zregenerowana
  • Nie wymaga użycia wirówki ani enzymów

Więcej informacji, w tym "zabieg krok po kroku" TUTAJ (proszę kliknąć, nastąpi przekierowanie)

Informacje o efektach odmładzających w przypadku lipofillingu (przeszczepu tłuszczu)
znajdziesz w poniższym materiale

Powrót do listy Galeria zdjęć