Korekcja odstających uszu

Plastyka odstających uszu jest zabiegiem małoinwazyjnym, nie pozostawiającym widocznych blizn, korygującym bardzo widoczną wadę budowy małżowin usznych. Dzięki korekcie uszu można pozbyć się niekorzystnego wyglądu, a co za tym idzie, poprawić samoocenę. Do zabiegu kwalifikują się już nawet dzieci od 7. roku życia, mające poczucie wady i chcące się jej pozbyć.

Wskazania:

Odbiegające od normy estetycznej odstawanie małżowin usznych.

Przed operacją:

Niezbędna jest konsultacja, podczas której pacjent/ka jest informowany/-a o koniecznych cięciach, bliznach a także o przewidywanym efekcie. Podejmowana jest decyzja czy nie ma konieczności zmniejszenia małżowiny usznej jak i usunięcia dodatkowych zniekształceń.

Badania (zlecane podczas konsultacji): grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, HBs HCV oraz test RT PCR na SARS-CoV-2 (do odwołania).

Rodzaj znieczulenia:

Miejscowe, w przypadku młodego pacjenta/pacjentki: niekiedy obecność rodzica na sali ma dodatni wpływ.

Czas trwania operacji:

1 - 1,5 godziny.

Przebieg operacji:

Z cięcia na tylnej powierzchni małżowiny usuwa się nadmiar skóry i dokonuje koniecznych nacięć i wycięć w obrębie chrząstki małżowiny usznej. Wykonuje się kontrolę krwawienia. Zakłada się szwy modelujące kształt ucha i szwy na skórę. Założenie miękkiego opatrunku kończy zabieg.

Efekt:

Zalecenia pooperacyjne:

Zakaz spania na uszach w pierwszych dobach pooperacyjnych. Zdjęcie szwów odbywa się w 7. dobie. Należy nosić opaskę elastyczną przytrzymującą uszy na noc przez 6 tygodni. Zaleca się ostrożne zakładanie odzieży mogącej szarpnąć operowaną małżowinę uszną (golfy, t-shirty z małym otworem na głowę). Powrót do pracy możliwy po tygodniu. Zasinienia i obrzęk uszu mogą utrzymywać się przez 2-3 tygodnie.

Pełna lista zaleceń do wydrukowania znajduje się TUTAJ (proszę kliknąć).

Czas rekonwalescencji:

Efekt końcowy widoczny po 6 tygodniach.

Zabiegi wykonuje: 

Dr Weronika Jaroń

Specjalistka chirurgii plastycznej i chirurgii dziecięcej

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat korekcji uszu lub umówić się na konsultację? Skontaktuj się z nami pod nr tel. 795 895 111

Wizyty i zabiegi dr Jaroń odbywają się we wtorki i środy
- ul. Przy Bażantarni 8B lok. U3, ONE CLINIC, Warszawa


 

Powrót do listy Galeria zdjęć