Lifting twarzy nićmi Aptos – kiedy warto rozważyć niechirurgiczną metodę liftingu?

13-10-2021

Jeśli z biegiem lat zauważyłaś/eś, że skóra na twarzy zaczęła być wiotka, straciła elastyczność i dawne napięcie – to sygnał, że możesz potrzebować zabiegu przywracającego młodszy wygląd – np. nićmi liftingującymi. Tego typu procedura potrafi dać spektakularne efekty odmłodzenia. Rezultaty, których możesz się spodziewać, będą naturalne – bez efektu przerysowania! Zobacz, jak działa ten małoinwazyjny zabieg i dlaczego warto się na niego zdecydować, kiedy myślisz o liftingu twarzy. 

Dla kogo polecamy lifting nićmi Aptos

Lifting twarzy nićmi Aptos to bardzo popularne rozwiązanie dla osób młodszych, niekwalifikujących się jeszcze do bardziej inwazyjnych metod, chcących uzyskać naturalny efekt odmłodzenia i napięcia skóry. To także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy obawiają się operacji chirurgicznej lub nie mogą poddać się długiemu zabiegowi w obciążającym znieczuleniu. Lifting z wykorzystaniem nici Aptos to zatem doskonała alternatywa dla bardziej inwazyjnych procedur. 

Jak wygląda zabieg?

Lifting twarzy nićmi to zabieg małoinwazyjny, który wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz za pomocą cienkiej igły wprowadza nić w określony obszar twarzy tak, aby podnieść tkanki. Sama procedura trwa około 40-60 minut w zależności od okolicy, rodzaju i ilości nici do wprowadzenia. Jest to zabieg bezpieczny i niebolesny lub małobolesny, nie pozostawia blizn. Nici Aptos z powodzeniem wykorzystuje się w celu poprawy konturów twarzy, redukcji tzw. chomików i drugiego podbródka oraz dla uniesienia zewnętrznego obszaru brwi i oczu, podniesienia policzków, redukcji wiotkości na szyi. Zmniejszeniu ulegają fałdy oraz zwisająca skóra, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Po zabiegu twarz staje się zliftingowana, naturalnie napięta i wygląda przez to młodziej. Zabieg ten często wykorzystuje się w celu wyrównania asymetrii twarzy np. po przebyciu porażenia nerwu twarzowego. 

Efekty liftingu twarzy nićmi

Pierwsze rezultaty zauważalne będą natychmiast – skóra stanie się bardziej napięta, znikną obwisłości, tkanki staną się uniesione. Na ostateczny efekt trzeba zaczekać około 6 tygodni, będzie się on utrzymywał nawet do 2 (nici wchłanialne) lub do 5-7 lat (nici stałe). W zależności od wskazań można zastosować nici polipropylenowe – nierozpuszczalne z wypustami, które świetnie podtrzymują tkanki i charakteryzują się trwałymi efektami (stosuje się je m. in. w porażeniach i asymetrii twarzy). Można również zaaplikować rozpuszczalne nici z polikaprolaktonu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu, przez co działają regeneracyjne, poprawiają gęstość skóry i ogólną jej kondycję.  

Korzyści z liftingu nićmi

Oprócz szybkich i naturalnych efektów, jakie daje lifting nićmi Aptos, wielką zaletą jest również fakt, iż zwykle nie jest to procedura uciążliwa dla pacjenta. W przypadku zastosowania nici, u znacznej większości pacjentów, rekonwalescencja nie jest długotrwała. Zdarza się, że praktycznie od razu po wyjściu z gabinetu można wrócić do codziennych czynności, a rezultaty podniesienia tkanek będą widoczne. U osób, u których gojenie przebiega dłużej, należy spodziewać się obrzęku i siniaków, które mogą być widoczne od 7 do 14 dni. Natomiast niezależnie od przebiegu okresu pooperacyjnego, na pewno przez kilka dni po zabiegu trzeba unikać aktywności fizycznej, szerokiego uśmiechania się oraz dłuższych rozmów, które powodują nadmierną mimikę. Ważne, aby starać się nie spać na twarzy i delikatnie ją myć, bez pocierania. Zaleca się także rezygnację z sauny i wystrzeganie się promieni słonecznych. 

Przykładowy efekt liftingu podbródka nićmi