Chirurgia ręki

Chirurgia ręki - ogólne informacje

Chirurgia ręki to wyjątkowa dziedzina i podspecjalizacja z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W klinice wykonujemy operacje chirurgii ręki, które pomagają w powrocie do zdrowia oraz polepszeniu komfortu życia pacjentów, którzy mają problemy z zaburzeniami w zakresie m.in. schorzeń tkanki łącznej oraz zespołów uciskowych nerwów.  

Nawet niewielkie schorzenia czy ubytki mogą przyczyniać się do pogorszenia sprawności i mobilności pacjenta. Ręka jest bardzo skomplikowanym narządem, ze skomplikowaną budową anatomiczną, dlatego często niewielkie mikrourazy mogą powodować dyskomfort, stan zapalny i w konsekwencji ból. Postępujące dysfunkcje w zasięgu funkcjonowania ręki mogą z czasem przerodzić się w problemy z chwytaniem przedmiotów czy blokad w ruchomości ręki.  

Niektóre z przyczyn schorzeń ręki wynikają z podłoża reumatologicznego czy genetycznego, ale także coraz częściej dotyczą sportowców (tenisistów, golfistów) oraz pracowników manualnych (także wykonujących prace biurowe przy komputerze), powstają także często w wyniku rozmaitych urazów, przebytych chorób czy wynikają z prowadzonego stylu życia (np. gra na konsoli, nadmierne korzystanie z telefonu komórkowego) – skutecznie uniemożliwiając normalne funkcjonowanie i utrudniając pracę zawodową. W tego typu przypadkach, często jedynym, a zarazem najlepszym rozwiązaniem będzie zabieg z zakresu chirurgii ręki.

Chirurgia ręki - wskazania:

Utrudnienie zginania i prostowania palców, przykurcze zgięciowe, zanik chwytu, brak możliwości zaciśnięcia ręki w pięść, blokowanie ruchu to tylko niektóre z problemów, które skutecznie rozwiązują zabiegi z zakresu chirurgii ręki. Warto pamiętać, że niektóre ze schorzeń należy zacząć leczyć jak najszybciej, kiedy zaburzenia funkcjonowania są odwracalne.

Każde ze schorzeń z zakresu chirurgii ręki wymaga konsultacji oraz opracowania planu działania. Bez wątpienia tego typu zabiegi potrafią skutecznie poprawić komfort życia pacjentów i przywrócić sprawność fizyczną.

Dr Witwicki zaprasza pacjentów w celu operacyjnego leczenia następujących schorzeń oraz wykonania następujących procedur z zakresu chirurgii ręki:

  • choroba de Quervaina
  • choroba Dupuytrena
  • leczenie palca trzaskającego
  • odprowadzenie przykurczu palców
  • operacja zastępcza po uszkodzeniu nerwów
  • przeszczep nerwu
  • przeszczep ścięgna
  • szycie nerwu
  • szycie prostownika kciuka
  • zespół cieśni nadgarstka

--

W celu uzyskania informacji dotyczących chirurgii ręki, zapraszamy do zapisania się na wizytę - tel. 728 840 465.

Na konsultację prosimy przynieść ewentualną dotychczasową dokumentację medyczną związaną ze schorzeniem.

Powrót do listy