Powiększanie piersi implantami

Powiększanie piersi implantami to najbardziej popularny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. Dzięki szerokiej gamie implantów, którymi dysponujemy, można osiągnąć bardzo dobre i estetyczne wyniki, zachowując maksimum bezpieczeństwa. Korzystamy z implantów wyłącznie sprawdzonych producentów, którzy spełniają najbardziej surowe kryteria dotyczące jakości i trwałości implantów (dożywotnia gwarancja producenta etc.).

Dr Witwicki o powiększaniu piersi implantami:

Zobacz też: powiększanie piersi własnym tłuszczemplastyka wciągniętych brodawekpodniesienie piersi

Przed operacją powiększania piersi implantami:

Przed zabiegiem powiększania piersi implantami niezbędna jest konsultacja, podczas której pacjentka dokonuje wyboru odpowiadających jej implantów oraz metody ich wprowadzenia (cięcie okołootoczkowe lub podpiersiowe). Dr Witwicki stosuje implanty piersiowe znanych i bezpiecznych producentów (np. Mentor, Polytech). Wyboru dokonuje się m.in. pomiędzy protezami anatomicznymi a okrągłymi, należy dobrać także odpowiedni rozmiar, w zależności od oczekiwań co do efektu pooperacyjnego.

Przed samą operacją powiększenia piersi należy wykonać także szereg badań.
Proszę pamiętać o EKG (pacjentki powyżej 40 r. życia) oraz o USG piersi, które jest niezbędne do wykonania tej operacji.

Pacjentka odpowiednio wcześniej konsultuje się również z anestezjologiem, aby uzgodnić szczegóły znieczulenia i zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Ogólne zalecenia żywieniowe dietetyka przed zabiegiem powiększania piersi:

W celu lepszego przygotowania do zabiegu powiększania piersi warto zastosować się również do zaleceń żywieniowych. Dieta przed zabiegiem nie może być restrykcyjna, gdyż niedobór białka utrudnia gojenie się ran pooperacyjnych. Warto jednak wprowadzić pewne modyfikacje. Dieta powinna być lekkostrawna, a produkty tłuste i wzdymające powinny być wyeliminowane. Należy zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. Warto zwrócić uwagę na preparaty, które mogą powodować nadmierne krwawienie np. preparaty z witaminą E, ginkofar oraz leki zawierające kwas acetylosalicylowy (aspiryna i jej pochodne).  Także chili, cayenne, czosnek, imbir, szafran, cebula, seler i chrzan mogą zwiększać ryzyko krwawienia.

Rodzaj znieczulenia przed operacją powiększania piersi:

Ogólne.

Czas trwania operacji powiększania piersi implantami:

1,5 – 2 godziny.

Powiększanie piersi implantami - przebieg operacji:  

Po nacięciu piersi w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczki, dociera się pod miesięń piersiowy większy, który częściowo unosi się. Następnie wykonuje się kontrolę krwawienia, zakłada dren i wprowadza implant. Zszywa się warstwowo ranę i zakłada opatrunek.

Powiększanie piersi - zobacz video i relację pacjentki: 

Przykładowy efekt operacji (przed/po - więcej zdjęć w galerii):  

Powiekszanie piersi przed i po

Przed i po powiekszaniu piesi implantami

Zalecenia pooperacyjne:

Blizny pooperacyjne po powiększeniu piersi implantami są z reguły mało widoczne - niemniej jednak celem ich jak najlepszego wyglądu zalecane jest stosowanie maści na blizny (od 3. tygodnia po operacji). Zakładane są wchłanialne szwy. W klinice pod opieką pacjentka musi spędzić 1 dobę. Przez 4 tygodnie należy zapewnić stabilizację nowo wszczepionym implantom poprzez noszenie specjalnego biustonosza. Przez ok. 4 tygodnie po operacji należy ograniczyć aktywność ruchową. Do pracy można wrócić po ok. 7 dniach. Gojące się blizny należy zacząć masować po 4 tygodniach po operacji.

Pełna lista zaleceń do wydrukowania znajduje się TUTAJ (proszę kliknąć).

Czas rekonwalescencji:

Ostateczny wynik widoczny jest po 3 miesiącach.

Ogólne zalecenia dietetyka po zabiegu powiększania piersi:

Dieta po operacji powiększania piersi implantami jest niezwykle istotna, a jej odpowiednie zbilansowanie zapewnia  podaż składników niezbędnych do prawidłowego gojenia ran. Potrawy powinny być tak przygotowane, aby były lekkostrawne, a składniki odżywcze dobrze przyswajalne.  Codzienny jadłospis musi uwzględniać produkty będące źródłem pełnowartościowego białka. Również cynk, żelazo i witaminy odgrywają istotną rolę w procesie rekonwalescencji i należy zwrócić uwagę na ich odpowiednią podaż w diecie.  Spożycie produktów bogatych w błonnik zapobiega zaparciom, które mogą pojawić się po operacji. Należy unikać także produktów takich jak: czekolada, herbata, kawa, słodycze, dania mączne, ponieważ spowalniają motorykę jelit. Chcesz dowiedzieć się więcej? Jesteś zainteresowana ułożeniem indywidualnego planu żywieniowego? Zapoznaj się z ofertą naszego dietetyka - kliknij TUTAJ

Najczęściej zadawane pytania dot. powiększania piersi przy zastosowaniu implantów

Jestem młodą mamą. Kiedy po porodzie mogę poddać się zabiegowi powiększania piersi?

Po porodzie lub zakończeniu karmienia należy odczekać co najmniej 3 miesiące, aby unormowała się gospodarka hormonalna oraz aby piersi osiągnęły swoją stałą, ostateczną wielkość. 

Czy po operacji powiększania piersi będę mogła intensywnie uprawiać sport?

Tak, jak najbardziej, można nadal prowadzić aktywny tryb życia. Jedynie we wczesnym etapie pooperacyjnym bezwględnie wskazane jest unikanie aktywności fizycznej (dźwiganie ciężkich przedmiotów, podnoszenie rąk etc.). Szczegóły znaleźć można w zaleceniach pooperacyjnych.

Czy po powiększeniu piersi implantami można latać samolotem?

Nie ma przeciwwskazań do odbywania podróży lotniczych. Podróż samolotem nie ma wpływu na wszczepione implanty.

Czy po powiększeniu piersi implantami można nurkować?

Tak, jak najbardziej, bez przeszkód można cieszyć się nurkowaniem.

Czy po powiększeniu piersi implantami będę mogła karmić piersią?

Tak, dr Witwicki wszczepia implanty pod mięsień z cięcia pod piersią, nie dotykając gruczołu piersiowego, co pozwala na zachowanie możliwości karmienia piersią.

Czy implanty po jakimś czasie trzeba wymieniać?

Nie, nie ma takiej potrzeby. Jakość aktualnie produkowanych implantów, których używa dr Witwicki, jest wystarczająca, aby Pacjentka mogła je nosić do końca życia. Jednak wraz z wiekiem ciało i skóra Pacjentki zmienia się, piersi zaczynają opadać. Wtedy też zwykle Pacjentki same decydują się na poprawę wyglądu piersi - podniesienie bądź wymianę implantów na większe. Same implanty nie wymagają jednak wymiany.

Jak będzie wyglądał proces gojenia się blizn, ich pielęgnacji? Jak będą się zmieniać z czasem?

Blizna pod piersią jest kilkucentymetrowej długości. Przez ok. 4-5 miesięcy jest czerwona, można temu zapobiegać stosując opatrunki silikonowe/maści na blizny lub laseroterapię. Trzeba mieć świadomość, że blizna pozostaje na całe życie, jednak z reguły jest mało widoczna.

Video z informacjami o szczegółach zabiegu

W powyższym video dr Witwicki wyjaśnie wiele elementów związanych z zabiegiem powiększania piersi implantami. Można znaleźć odpowiedzi na pytania takie jak:

 • jakie mamy rodzaje implantów?
 • ile jest rodzajów wypełnienia?
 • jakie są teksturowania implantów („każdy implant ma meszek”)? i czemu służą?
 • jakie są metody implantacji (gdzie znajdują się cięcia)?
 • jakie są możliwe powikłania w przypadku użycia zbyt dużych implantów?
 • czy zawsze widać, że piersi powiększane implantami są „sztuczne”?
 • jak wygląda dobranie implantów podczas wizyty u specjalisty chirurgii plastycznej?
 • jakie uczucia towarzyszą pacjentkom po zabiegu? 
 • czy na zabieg mogą zdecydować się także pacjentki intensywnie trenujące, kulturystyki?
 • jak bardzo się trzeba natrudzić, żeby implant pękł? czy to w ogóle możliwe?
   

Opinie pozabiegowe naszych Pacjentek (źródło: Znanylekarz.pl):

Powiekszanie piersi opinie

Powiekszanie piersi opiniePowiekszanie piersi opinie

Masz pytania dotyczące powiększania piersi - obejrzyj poniższe materiały

- być może uda się rozwiać Twoje wątpliwości

Jakie mamy rodzaje implantów piersi?

Dlaczego mamy tak dużo rodzajów implantów anatomicznych?

Czym należy kierować się podczas doboru implantów piersi?

Czy pęknięty implant piersi może wyciekać?

Kiedy należy wymienić implanty piersi?

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat zabiegu powiększania piersi lub umówić się na konsultację? Porozmawiaj ze specjalistą podczas osobistej wizyty. Rezerwacje online za pośrednictwem portalu znanylekarz.pl tutaj (terminy poranne) >> http://bit.ly/RezerwacjaWizyt Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie - rezerwacja wszystkich terminów, tel. 728 840 465. Dr n. med. Tadeusz Witwicki, Klinika ONE CLINIC na Kabatach,
ul. Przy Bażantarni 8B lok. U3, 02-793 Warszawa

Powrót do listy Galeria zdjęć