Lifting twarzy

Operacja liftingu twarzy (operacyjnego) ma na celu odmłodzenie całej twarzy dzięki napięciu skóry oraz eliminacji zmarszczek. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu dr Witwickiego, blizny pozostałe po zabiegu liftingu twarzy są małowidoczne, najczęściej schowane na krawędzi włosów czy za uszami. Lifting twarzy pomaga często odmłodzić twarz pacjenta nawet o 10 lat.

Zobacz też: Lifting "bez skalpela", czyli lifting nićmi Aptos

Wskazania do operacji liftingującej twarz

  • wiotkość powłok twarzy, 
  • widoczne, głębokie zmarszczki,
  • opadanie, pod wpływem siły grawitacji, tkanek twarzy.

Przed operacją:

Przed liftingiem twarzy niezbędna jest konsultacja, podczas której pacjent/ka jest informowany/-a o koniecznych cięciach, bliznach a także o przewidywanym efekcie. Lekarz ocenia czy jest konieczność wykonania plastyki mięśni szyi, jak również odessania tkanki tłuszczowej. Po operacji liftingu twarzy najczęściej zostają blizny w miejscach ukrytych, czyli we włosach lub na granicy skóry i włosów, a także w fałdach wokół małżowiny usznej. Nie ma konieczności golenia włosów przed zabiegiem. Przed samą operacją należy jednak wykonać szereg badań.

Proszę pamiętać o EKG (pacjenci/-tki powyżej 40 r. życia).

Pacjent/-ka konsultuje się również z anestezjologiem, aby uzgodnić szczegóły znieczulenia i zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Warto rozważyć wykonanie mezoterapii osoczem bogatopłytkowym (zalecane np. na 2 tygodnie przed planowaną operacją) celem poprawienia ukrwienia tkanek i tym samym poprawienia gojenia się przyszłej rany.

Ogólne zalecenia żywieniowe dietetyka przed zabiegiem liftingującym twarzy:

W celu lepszego przygotowania do zabiegu warto zastosować się również do zaleceń żywieniowych. Dieta przed zabiegiem liftingującym nie może być restrykcyjna, gdyż niedobór białka utrudnia gojenie się ran pooperacyjnych. Warto jednak wprowadzić pewne modyfikacje. Dieta powinna być lekkostrawna, a produkty tłuste i wzdymające powinny być wyeliminowane. Należy zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. Warto zwrócić uwagę na preparaty, które mogą powodować nadmierne krwawienie np. preparaty z witaminą E, ginkofar oraz leki zawierające kwas acetylosalicylowy (aspiryna i jej pochodne).  Także chili, cayenne, czosnek, imbir, szafran, cebula, seler i chrzan mogą zwiększać ryzyko krwawienia.

Rodzaj znieczulenia:

Dożylne + miejscowe.

Czas trwania operacji liftingu twarzy:

W zależności od okolic – ok. 2,5 – 4 godzin.

Przebieg operacji:

Po wykonaniu znieczulenia dożylnego i miejscowego, w zaplanowanych uprzednio miejscach, przecina się skórę aż do powięzi i odpreparowuje ją od podłoża. Nacina się powięź SMAS i odpreparowuje się od tkanek głębiej leżących, a następnie podnosi ku górze i do boku. Wykonuje się kontrolę krwawienia, umocowuje powięź SMAS pod odpowiednim napięciem przyszywając go w nowym położeniu. Następnie usuwa się nadmiar skóry i tkanki podskórnej. Niekiedy zabieg zaczyna się od odessania nadmiaru tkanki tłuszczowej w obrębie podbródka i policzków. Przy wiotkim, wiszącym mięśniu szerokim szyi, wykonuje się jego zeszycie z cięcia pod brodą. Drenaż rany i szwy skóry kończą zabieg. Zakłada się opatrunek uciskowy na pierwsze 2 doby.

Zalecenia pooperacyjne po liftingu twarzy:

Pobyt w klinice pod opieką ogranicza się do 1 doby. Pierwszego dnia po wykonaniu liftingu twarzy usuwa się dreny, a pierwsze szwy w 5. dobie. Resztę szwów w 10.-12. dobie. Obrzęki ustępują najczęściej po 2-3 tygodniach,  podobnie jak i zasinienia. Obowiązuje ostrożne stosowanie ciepła ze względu na przemijające słabsze czucie w obrębie policzków, a także zakaz długotrwałego opalania się w okresie pierwszych 4 miesięcy po zabiegu. Na blizny wskazana karboksyterapia (żeby przeczytać o zabiegu kliknij TUTAJ) w celu poprawienia gojenia. Należy także stosować maści na blizny.

Pełna lista zaleceń do wydrukowania znajduje się TUTAJ (proszę kliknąć).

Czas rekonwalescencji:

Ostateczny efekt widoczny po 3-5 miesiącach.

Ogólne zalecenia żywieniowe dietetyka po zabiegu:

Dieta po liftingu twarzy jest niezwykle istotna, a jej odpowiednie zbilansowanie zapewnia  podaż składników niezbędnych do prawidłowego gojenia ran. Potrawy powinny być tak przygotowane, aby były lekkostrawne, a składniki odżywcze dobrze przyswajalne.  Codzienny jadłospis musi uwzględniać produkty będące źródłem pełnowartościowego białka. Również cynk, żelazo i witaminy odgrywają istotną rolę w procesie rekonwalescencji i należy zwrócić uwagę na ich odpowiednią podaż w diecie.  Spożycie produktów bogatych w błonnik zapobiega zaparciom, które mogą pojawić się po operacji. Należy unikać także produktów takich jak: czekolada, herbata, kawa, słodycze, dania mączne, ponieważ spowalniają motorykę jelit. Chcesz dowiedzieć się więcej? Jesteś zainteresowana/-y ułożeniem indywidualnego planu żywieniowego? Zapoznaj się z ofertą naszego dietetyka - kliknij TUTAJ

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat liftingu twarzy lub umówić się na konsultację? Porozmawiaj ze specjalistą podczas osobistej wizyty. Rezerwacje online za pośrednictwem portalu znanylekarz.pl tutaj >> http://bit.ly/RezerwacjaWizyt Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie, tel. 728 840 465 i/lub odwiedzić nas: Dr n. med. Tadeusz Witwicki, ul. Przy Bażantarni 8B lok. U3, ONE CLINIC, 02-793 Warszawa

Powrót do listy Galeria zdjęć