Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Metoda ta jest alternatywą dla powiększenia piersi implantami. Decydują się na nią najczęściej kobiety, które nie chcą bądź nie mogą "nosić" w sobie ciała obcego w postaci implantu lub pacjentki chcące nieznacznie, naturalnie powiększyć biust.

WAŻNE: MOŻE BYĆ KONIECZNOŚĆ PONOWNEGO PODANIA TŁUSZCZU ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ OBJĘTOŚĆ TŁUSZCZU, KTÓRĄ MOŻNA PODAĆ JEDNORAZOWO, JAK RÓWNIEŻ Z POWODU ZNACZNEGO ODSETKA WCHŁANIANIA SIĘ TKANKI PRZESZCZEPIONEJ.

Zobacz też: powiększanie piersi implantami, podniesienie piersi, plastyka wciągniętych brodawek

O metodzie powiększania piersi własnym tłuszczem w krótkim video opowiada dr Witwicki

Przed operacją powiększnaia piersi własnym tłuszczem:

Niezbędna jest konsultacja, podczas której pacjentka przedstawia swoje oczekiwania co do rozmiaru powiększanych własnym tłuszczem piersi. Jeśli kwalifikuje się do zabiegu, omawiamy także skąd będziemy pobierać tkankę tłuszczową (konieczne są zatem jej nadmiary).

Przed samą operacją należy wykonać szereg badań. Proszę pamiętać o EKG (pacjentki powyżej 40 r. życia) oraz o USG piersi, które jest niezbędne do wykonania tego zabiegu. Wszystkie te badania zlecane są podczas osobistej konsultacji. (uwaga: wszystkie badania przedzabiegowe zlecane są podczas osobistej konsultacji na podstawie wywiadu lekarskiego z dr. Witwickim)

Rodzaj znieczulenia:

Miejscowe lub dożylne.

Czas trwania operacji:

2-3 godziny.

Przebieg operacji powiększania piersi własnym tłuszczem:

Pobiera się tkankę tłuszczową z ustalonego miejsca, przygotowuje ją do przeszczepu (istnieje możliwość dodania osocza bogatokomórkowego lub komórek macierzystych, które zwiększają przeżywalność komórek tłuszczowych). Następnie implantuje się tłuszcz do piersi. W pierwszym okresie piersi są nadmiernie, maksymalnie powiększone ze względu na fakt, iż ok. 20-40% objętości wraz z czasem zaniknie.

Zalecenia pooperacyjne:

Zaleca się noszenie miękkiego biustonosza modelującego piersi przez okres min. 6 tygodni oraz ubranka uciskowego w miejscu pobrania tłuszczu bez przerwy przez okres tygodnia i jak najczęściej przez okres miesiąca. Pierwsza kąpiel w miejscu operowanym możliwa 2 dni po zakończeniu wycieku z ranek po pobraniu tłuszczu. Najczęściej jest to 4. lub 5. doba po zabiegu.

Dodatkowo zalecane są masaże okolicy po pobraniu tłuszczu (rozpocząć można najwcześniej od 10.-14. doby). Można zastosować 10 masaży (endermologia) przez 5-6 tygodni (1-2 masaże/tydzień maximum). Równolegle zaleca się karboksyterapię, która poprawi ukrwienie i metabolizm skóry.

Endermologia - LPG Limpomassage (wspomaga rekonwalescencję po zabiegach liposukcji) - więcej na ten temat TUTAJ (proszę kliknąć).

Siniaki na piersiach utrzymują się 2-3 tygodnie. Absolutnie nie należy masować, gnieść, ani leżeć na piersiach w okresie rekonwalescencji. Można stosować kosmeceutyki przyspieszające wchłanianie siniaków i redukujące swędzenie. 

Efekt zabiegu po operacji powiększania piersi

Powiększanie piersi własnym tłuszczem przed i po

Czas rekonwalescencji:

Ostateczny wynik widoczny po 4-6 tygodniach.

Opinia pacjentki z portalu Estheticon.pl:

Cena:

Orientacyjna cena zabiegu to 12 000 - 15 000 PLN (zawiera przeszczep tłuszczu, liposukcję wybranej okolicy, znieczulenie miejscowe, ubranko pozabiegowe, wizyty kontrolne). Ostateczna cena zawsze ustalana jest podczas osobistej konsultacji.

Masz pytania dotyczące powiększania piersi własnym
tłuszczem (lipofilling piersi) - obejrzyj poniższe materiały
- być może uda się rozwiać Twoje wątpliwości

Chcesz dowiedzieć się więcej nt. powiększenia piersi własnym tłuszczem? Porozmawiaj ze specjalistą podczas osobistej wizyty. Telefoniczna rezerwacja wizyt pod nr tel. 728 840 465. Możliwe także rezerwacje online za pośrednictwem portalu znanylekarz.pl (pojedyncze poranne terminy) tutaj >> http://bit.ly/RezerwacjaWizyt Jeśli nie ma wolnych terminów online, warto skontaktować się z nami telefonicznie. Zapraszamy. Dr n. med. Tadeusz Witwicki, Klinika ONE CLINIC na Kabatach, ul.Przy Bażantarn 8B lok. U3, 02-793 Warszawa 

Powrót do listy Galeria zdjęć