Blog

Plastyka odstających uszu dla małych i dużych

Oprócz zabiegów rekonstrukcyjnych lub korekcji wad wrodzonych, blizn pooperacyjnych czy zabiegów ze wskazań zdrowotnych, plastykę odstających uszu wykonujemy bodajże jako jedyny zabieg estetyczny u małoletnich pacjentów. Jest to operacja, która często zmienia życie młodego (i dużego oczywiście też) człowieka. Kiedy można zacząć rozważać taką operację?

Jak przygotować się do wizyty u specjalisty chirurgii plastycznej? [PIERSI]

Zabiegi upiększające, redukujące czasem wstydliwe niedoskonałości, stały się ostatnio bardziej przystępne. Nie waha się z nich korzystać coraz więcej kobiet i mężczyzn. Zwykle cały proces zaczyna się od tzw. „reasearch’u” - poszukiwań. Pacjenci robią rozeznanie jakie są obecnie dostępne zabiegi, czy są może jakieś nowości warte rozważenia, a przede wszystkim jakie są dostępne danym mieście kliniki i do jakich specjalistów warto się zgłosić. Zarówno pod względem reputacji, jak i ceny. Następnym krokiem jest już wizyta u wybranego lekarza. Jak się do niej przygotować?

Podskórny biustonosz - nowa metoda podniesienia piersi

Nie da się ukryć, że wraz z upływającym czasem, piersi pod wpływem grawitacji (czy też po przebytej ciąży i karmieniu lub znacznej redukcji wagi), ulegają zniekształceniu, zmienia się ich pozycja - krótko mówiąc: biust po prostu nie wygląda tak atrakcyjnie jak kiedyś. Ale jest na to nowy sposób - podniesienie piersi bez skalpela! Co to takiego i czym różni się od "zwykłego" podniesienia piersi?

Do czego służy liposukcja?

Pierwsza rzecz, którą powinno się wiedzieć o liposukcji, to to, iż nie jest to metoda odchudzania, a modelowania sylwetki. To istotna różnica, bo często zdanie sobie z tego sprawy wymaga zrewidowania naszych oczekiwań względem zabiegu lub wręcz odłożenia go w czasie, aby ćwiczeniami i/lub dietą zbliżyć się do założonej wagi ciała.

Powiększanie piersi - implanty czy własny tłuszcz?

Coraz częściej dostajemy pytania nt. alternatywnej do implantów metody powiększania piersi. Naszym zdaniem aktualnie jedyną bezpieczną jest powiększanie piersi własnym tłuszczem. Zdecydowanie nie polecamy, a wręcz przestrzegamy przed powiększeniem piersi jakimikolwiek preparatami wstrzykiwanymi w piersi.

Jak przygotować się do zabiegu w znieczuleniu ogólnym?

Zabiegi w znieczuleniu ogólnym zwykle nie są codziennością dla przeciętnego pacjenta. Planowaniu i całemu procesowi zabiegowemu zawsze towarzyszy stres. Dlatego też warto przed zabiegiem odpowiednio się przygotować - na pewno pozwoli to na zracjonalizowanie sytuacji i spokojniejszy czas przedzabiegowy, a także lepszą rekonwalescencję.

Powiększanie ust - trwałe czy tymczasowe?

Trudno zaprzeczyć, że najbardziej popularną metodą powiększania ust jest zastosowanie wypełniacza, który ma działanie tymczasowe. Natomiast nie jest to jedyna dostępna metoda uwydatnienia ust i warto poznać zarówno wady, jak i zalety każdej z możliwości. O tym właśnie można przeczytać w tym krótkim wpisie.

Metody korekcji nosa - którą wybrać?

Nos - centralny element twarzy. Nie da się go niczym "zamaskować" (jak np. odstające uszy dłuższymi włosami). U pań niewiele pomoże też makijaż. Zwykle, w przypadku niezadowolenia z kształtu, wyniosłości, szerokości, opadania, kształtu i wielkości skrzydełek, garbka czy efektów urazu, opcja jest jedna - "interwencja estetyczna". Polecamy zapoznać się z listą dostępnych metod - po krótce omawiamy też ich wady i zalety.

Blizny - co warto wiedzieć?

Nieodłącznym elementem zabiegów chirurgicznych i chirurgii plastycznej są blizny. Ich estetyka zależy oczywiście od "ręki chirurga", ale także od indywidualnych cech danej pacjentki/pacjenta i postępowania pooperacyjnego. Co warto wiedzieć na temat procesu gojenia? Jak postępować z bliznami? Zapraszamy do przeczytania naszego posta na ten temat.

Powiększanie piersi - często zadawane pytania

Przed każdym zabiegiem chirurgicznym pojawiają się pytania i wątpliwości. Z niektórymi spotykamy się bardzo często. Zdecydowaliśmy więc, że warto raz na zawsze obalić mity i odpowiedzieć na nurtujące zagadnienia dot. powiększania piersi implantami.