Blog

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej przed wiosną i latem 2023

Każdy sezon w gabinecie medycyny estetycznej rządzi się swoimi prawami. Niektóre zabiegi warto wykonać zimą, a inne wiosną lub jesienią. Jakie będą najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej przed wiosną i latem 2023? Wszystko związane jest z sezonowością, trendami i potrzebami danego pacjenta. Wyjaśniamy, co cieszy się szczególnym zainteresowaniem przed nadejściem cieplejszych miesięcy. 

Najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej przed wiosną i latem 2023

Przedwiośnie to czas, aby pomyśleć o tym, jak chcemy wyglądać latem. Wiele osób zastanawia się nad tym dopiero na kilka tygodni przed urlopem, a tymczasem, aby zabiegi odnosiły określony rezultat, powinny być wykonywane z odpowiednim wyprzedzeniem. Jakie będą najpopularniejsze zabiegi chirurgii plastycznej przed wiosną i latem 2023? 

Zabiegi na okolicę oka – jakie wybrać?

Problemem, który często jako pierwszy dostrzegają pacjenci jest starzenie się okolicy oka. Niezależnie czy objawia się ono pojawieniem się kurzych łapek, opadaniem powiek czy pogorszeniem się kondycji skóry, to możemy skutecznie zadziałać, aby zniwelować oznaki upływającego czasu i sprawić, że twarz będzie wyglądać bardziej świeżo i atrakcyjnie. Zabiegi na okolicę oka spowodują, że będziemy wyglądać młodziej. Co polecamy? Przeczytaj! 

Podniesienie piersi – nici Aptos czy chirurgia? Co wybrać?

Wiotkie, opadające piersi to problem wielu pań po ciąży oraz po utracie dużej masy ciała. Kiedy biust traci swój kształt i smutno  obwisa, warto zdecydować się na podniesienie piersi. Rozwiązaniem na opadający biust będzie zastosowanie nici Aptos lub zabieg chirurgiczny. Którą metodę wybrać? Wyjaśniamy!  

Modelowanie sylwetki - jakie metody wybrać?

Jeśli mowa o zabiegach najczęściej wybieranych przez pacjentów kliniki, to kategoria modelowania sylwetki od zawsze cieszy się największą popularnością. Nic w tym dziwnego. Marzymy o doskonale wyrzeźbionej sylwetce. Niestety natura czasem potrafi sprawić, że tkanka tłuszczowa odkłada się w nadmiarze nie tam, gdzie byśmy chcieli. W takich przypadkach warto zdecydować się na zabieg modelujący sylwetkę. Jest z czego wybierać!

Plastyka brzucha lub mini abdominoplastyka – który zabieg wybrać?

Zdarza się, że po ciąży lub po dużej redukcji wagi pozostaje w okolicy brzucha nadmiar luźnej skóry. Rozwiązaniem na ten problem będzie zastosowanie zabiegu chirurgicznego, który pozwoli skutecznie pozbyć się naddatków skóry. Plastyka brzucha lub mini abdominoplastyka to propozycja dla osób, które borykają się z nadmiarem luźnej skóry brzucha. Czym charakteryzują się te zabiegi? 

Plastyka uszu dla dorosłych lub dzieci – zabieg, który zmienia wiele!

Kształt i położenie uszu ma wielki wpływ na ogólny wygląd twarzy. Zbyt duże, odstające uszy potrafią zaburzyć harmonijny wygląd oraz niekiedy być źródłem kompleksów. Plastyce uszu najczęściej poddają się osoby dorosłe, ale jest to również procedura, którą mogą przechodzić dzieci. Korekcja uszu to zabieg, który zmienia wiele! Zobacz, jakimi metodami poradzić sobie z m.in. z odstającymi uszami!

Powiększenie piersi własnym tłuszczem, czyli zabieg 2 w 1!

Powiększenie piersi i modelowanie sylwetki w jednym? Czy to możliwe? Tak! Jeśli chcesz powiększyć piersi własnym tłuszczem, to będzie on pobrany z okolicy ciała, w której masz nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg 2 w 1 – z jednej strony będziesz cieszyć się naturalnym, większym biustem, a z drugiej wyszczuplisz ciało. To metoda, która cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentek – nic dziwnego, jest to kompleksowe rozwiązanie na piękny wygląd. 

Liposukcja – efekty zabiegu i przebieg rekonwalescencji

Każdy z nas ma inną budowę ciała. Niektórzy posiadają harmonijnie zbudowaną sylwetkę, a inni borykają się z lokalnymi naddatkami tkanki tłuszczowej. Dlaczego tak się dzieje? Genetycznie czasem tłuszcz odkłada się w określonych partiach ciała – nie mamy na to wpływu. Co więcej, trudno temu zaradzić. Kiedy dieta bądź ćwiczenia to za mało, a ty wciąż walczysz z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zastanów warto rozważyć liposukcję! To zabieg, który potrafi spektakularnie wymodelować ciało! Jakich efektów możesz się spodziewać? 

Toksyna botulinowa – do czego służy?

To jedna z najczęściej wykorzystywanych substancji w medycynie estetycznej. Potrafi doskonale odmłodzić, zredukować zmarszczki mimiczne i wygładzić twarz. Warto ją stosować prewencyjnie, aby zapobiegać pojawianiu się efektów starzenia. Toksynę botulinową stosuje się na wiele wskazań – nie tylko w zabiegach anti-aging. Wyjaśniamy, jakie efekty możesz uzyskać, dzięki zastosowaniu tej substancji!