Plastyka powiek

Na zabieg korekcji powiek decydują się osoby, które mają nadmiar tkanek miękkich powiek. Zabieg korekcji powiek ma na celu odmłodzenie wyglądu, "otwarcie" oczu oraz przywrócenie twarzy lekkości. 

Wskazania:

  • nadmiar tkanek miękkich powiek dolnych (np. tzw. "wory pod oczami")
  • nadmiar tkanek miękkich powiek górnych

Przed operacją:

Przed korekcją powiek niezbędna jest konsultacja, podczas której pacjent/ka jest informowany/-a o koniecznych cięciach, bliznach a także o przewidywanym efekcie. Lekarz ocenia czy nie należałoby również wykonać korekcji opadających brwi. Po operacji korekcji powiek najczęściej zostają blizny w miejscach ukrytych, blizny są małowidoczne. Przed samą operacją należy wykonać badania do znieczulenia miejscowego: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, HBS, HCV.

Ogólne zalecenia żywieniowe dietetyka przed zabiegiem:

W celu lepszego przygotowania do zabiegu warto zastosować się również do zaleceń żywieniowych. Dieta przed zabiegiem nie może być restrykcyjna, gdyż niedobór białka utrudnia gojenie się ran pooperacyjnych. Warto zwrócić uwagę na preparaty, które mogą powodować nadmierne krwawienie np. preparaty z witaminą E, ginkofar oraz leki zawierające kwas acetylosalicylowy (aspiryna i jej pochodne).  Także chili, cayenne, czosnek, imbir, szafran, cebula, seler i chrzan mogą zwiększać ryzyko krwawienia.

Rodzaj znieczulenia:

Miejscowe

Czas trwania operacji:

Ok 1,5 godziny w zależności od zakresu zabieg (powieki górne/dolne)

Przebieg operacji:

Po wykonaniu znieczulenia miejscowego, w zaplanowanych uprzednio miejscach, wycina się skórę wraz z mięśniem okrężnym. Usuwa się nadmiar poduszeczek tłuszczowych i po opanowaniu krwawienia zamyka się warstwowo ranę. Zakłada się opatrunek uciskowy na dobę.

Przykładowy efekt:

Zalecenia pooperacyjne:

Zaleca się chłodzenie okolicy operowanej w pierwszej dobie po zabiegu (cold pack). Szwy usuwa się najczęściej w 5. dobie. Siniaki mogą utrzymywać się do 2 tygodni, a obrzęki przez kilka tygodni. Obowiązuje ochrona oczu przed pyłem, urazami. Do pracy z reguły można wrócić po okresie ok. 10 dni.

Pełna lista zaleceń pooperacyjnych znajduje się TUTAJ (proszę kliknąć).

Czas rekonwalescencji:

Ostateczny efekt widoczny po kilku tygodniach

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat zabiegu korekcji powiek lub umówić się na konsultację?
Skontaktuj się z nami telefonicznie, tel. 728 840 465 lub odwiedź nas:

Dr n. med. Tadeusz Witwicki, ul. Wąwozowa 21, 02-796 Warszawa
Klinika OMED Kabaty

Powrót do listy Galeria zdjęć