Lipotransfer na okolice twarzy – tłuszcz jako naturalny wypełniacz

27-09-2021

Wraz z upływem czasu twarz zaczyna naturalnie się zmieniać. Traci owal i dawną młodzieńczą objętość, zanikają jej wyraźne kontury i zaczynają tworzyć się pierwsze linie i wgłębienia – zmarszczki. Rozwiązaniem na te problemy będzie zastosowanie nowoczesnych zabiegów anti-aging. Niezwykle skutecznym i bezpiecznym sposobem będzie lipotransfer, czyli wykorzystanie własnego tłuszczu, jako naturalnego wypełniacza. Jak działa ten zabieg i jakie daje efekty?

Na czym polega lipotransfer?

Lipotransfer to zabieg polegający na pobraniu własnego tłuszczu, aby później przeszczepić go w określone miejsce na twarzy lub ciele. Stosuje się go w celu naturalnego wypełnienia (lipofiling).  W medycynie estetycznej  metoda ta świetnie sprawdza się dla zwiększenia lub uzupełnienia objętości np. w okolicach fałd nosowo-wargowych, dolinie łez, w celu poprawy konturów twarzy i eliminacji jej asymetrii, wypełnienia zmarszczek oraz wszelkich zagłębień. Własna tkanka tłuszczowa, podawana w ten sposób, to także doskonały wypełniacz służący do modelowania ust. Lipotransfer to znakomity zabieg, który można wykonać w celach odmładzających. Wypełnienie własnym tłuszczem niektórych okolic twarzy nadaje im dawną, młodzieńczą objętość – stają się one na nowo pełniejsze i bardziej jędrne. Zabieg ten świetnie sprawdza się również w celu rewitalizacji skóry. 

Skąd pobrać tkankę do lipotransferu? 

Lipotransfer ma na celu pobranie tłuszczu z obszarów na ciele, które mają jego nadmiar. Materiał ten najczęściej uzyskuje się z wewnętrznej powierzchni ud, okolic talii czy brzucha. Tak pobraną tkankę tłuszczową, po odpowiednim opracowaniu, możemy przeszczepić w pożądane miejsce na twarzy bądź ciele. Co niezwykle ważne, pobrana w ten sposób tkanka tłuszczowa jest naturalnym wypełniaczem, dlatego jest to zabieg bezpieczny, bez ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej u pacjenta. Jest to zatem doskonała alternatywa dla tradycyjnych wypełniaczy.  Należy jednak pamiętać, że lipotransfer wiąże się zwykle z utratą objętości przeszczepianej tkanki tłuszczowej na poziomie ok. 30-40%. W związku z tym podczas zabiegu dokonuje się tzw. nadkorekcji, czyli celowego zwiększenia objętości przeszczepianego materiału. 

Czy lipotransfer to zabieg dla mnie? 

Jeśli chciałabyś/chciałbyś pozbyć się niewielkich depozytów tkanki tłuszczowej i jednocześnie odmłodzić twarz – jest to zabieg dla ciebie. Lipotransfer doskonale wypełnia, modeluje  i odmładza twarz w naturalny i bezpieczny sposób. Polecany jest osobom, które cenią sobie naturalne metody anti-aging lub tym, które nie chcą bądź boją się korzystać z innych metod, lub których organizm nie toleruje innych wypełniaczy. Czasem może okazać się, iż nie będzie to metoda, którą można przeprowadzić u szczupłych i bardzo szczupłych osób. Wszystko dlatego, że do wypełnienia określonych okolic twarzy lub ciała potrzeba konkretnej ilości tkanki tłuszczowej. 

Wszelkie wątpliwości co do możliwości wykonania zabiegu oraz spodziewanych rezultatów, zostaną rozwiane podczas konsultacji ze specjalistą.