Komórki macierzyste: Lipogems® - odmładzanie grzbietów rąk

Lipogems® to innowacyjna metoda otrzymywania tkanki tłuszczowej z dużą zawartością komórek macierzystych pozwalająca na podawanie jej jak wypełniacza. Dla pacjenta oznacza to niewielki obrzęk pooperacyjny, poprawę objętości i usunięcie stanów zapalnych skóry, rewitalizację i poprawę krążenia. Zabiegi z wykorzystaniem Lipogems® w medycynie estetycznej wykonujemy jako pierwsi w Polsce.

Rewitalizacji i przywróceniu napięcia oraz objętości poddawane mogą być różne obszary: skóra twarzy, dekoltu, piersi czy grzbietów rąk.

Procedura polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy i po odpowiednim, krótkim jej przygotowaniu, implementacji jej w tkankę podskórną. Zabieg z użyciem Lipogems®  poprawia ukrwienie, odżywia, działa przeciwzapalnie i dodaje objętości. Procedura może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub u bardziej wrażliwych, dożylnym. Ewentualny obrzęk pozabiegowy jest minimalny i może utrzymywać się do 48 godzin. Jedną z głównych zalet metody Lipogems® jest mała inwazyjność i natychmiastowy, długotrwały efekt.

Przykładowe efekty w odmładzaniu i rewitalizacji grzbietów rąk

Przed zabiegiem

Po zabiegu

Zalety:

  • Przeszczep autologiczny bez ryzyka odrzutu
  • Znieczulenie miejscowe - po zabiegu pacjent jest wypisywany do domu
  • Brak obrzęków i siniaków
  • Powierzchnia skóry odżywiona/zregenerowana
  • Nie wymaga użycia wirówki ani enzymów

Zobacz też: Lipogems® - odmładzanie oraz rewitalizacja skóry twarzy

Powrót do listy Galeria zdjęć