Podniesienie piersi

Zabieg ten pozwala na odzyskanie ładnego kształtu piersi, np. po przebytej ciąży i karmieniu. 

Zobacz też: podniesienie piersi nićmi Aptos - podskórny biustonosz

Przed operacją:

Niezbędna jest konsultacja, podczas której pacjentka jest informowana o koniecznych cięciach, bliznach a także o przewidywanym efekcie.

Przed samą operacją należy wykonać także szereg badań.
Proszę pamiętać o EKG (pacjentki powyżej 40 r. życia) oraz o USG piersi, które jest niezbędne do wykonania tej operacji.

Rodzaj znieczulenia:

Ogólne lub miejscowe (w zależności od techiniki operacyjnej).

Pacjentka konsultuje się również z anestezjologiem, aby uzgodnić szczegóły znieczulenia i zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Czas trwania operacji:

Ok. 3 godzin.

Przebieg operacji:

Usuwa się pełną lub częściową grubość skóry, w zależności od zaplanowanej techniki. Podwiesza się gruczoł piersiowy do klatki piersiowej, modeluje piersi i zszywa warstwowo rany. Zostaje blizna wokół otoczki oraz druga pionowa pod piersią – najczęściej w kształcie odwróconej litery T.

Zalecenia pooperacyjne:

Rekomenduje się noszenie modelującego biustonosza przez ok. 3 miesiące. Należy ograniczyć aktywność fizyczną przez ok. 2 tygodnie. Do pracy można wrócić po 2 dobach. Należy stosować maści na blizny.

Pełna lista zaleceń do wydrukowania znajduje się TUTAJ (proszę kliknąć).

Czas rekonwalescencji:

Końcowy efekt widoczny po ok. 2 - 3 miesiącach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj ze specjalistą podczas osobistej wizyty. Telefoniczna rezerwacja wizyt pod nr tel. 728 840 465. Możliwe także rezerwacje online za pośrednictwem portalu znanylekarz.pl (pojedyncze poranne terminy) tutaj >> http://bit.ly/RezerwacjaWizyt Jeśli nie ma wolnych terminów online, warto skontaktować się z nami telefonicznie. Zapraszamy.

Powrót do listy Galeria zdjęć