Podniesienie piersi

Zabieg ten pozwala na odzyskanie ładnego kształtu piersi, np. po przebytej ciąży i karmieniu. 

Zobacz też: podniesienie piersi nićmi Aptos - podskórny biustonosz

Przed operacją:

Niezbędna jest konsultacja, podczas której pacjentka jest informowana o koniecznych cięciach, bliznach a także o przewidywanym efekcie.

Przed samą operacją należy wykonać także szereg badań.
Proszę pamiętać o EKG (pacjentki powyżej 40 r. życia) oraz o USG piersi, które jest niezbędne do wykonania tej operacji.

Rodzaj znieczulenia:

Ogólne lub miejscowe (w zależności od techiniki operacyjnej).

Pacjentka konsultuje się również z anestezjologiem, aby uzgodnić szczegóły znieczulenia i zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Czas trwania operacji:

Ok. 3 godzin.

Przebieg operacji:

Usuwa się pełną lub częściową grubość skóry, w zależności od zaplanowanej techniki. Podwiesza się gruczoł piersiowy do klatki piersiowej, modeluje piersi i zszywa warstwowo rany. Zostaje blizna wokół otoczki oraz druga pionowa pod piersią – najczęściej w kształcie odwróconej litery T.

Zalecenia pooperacyjne:

Rekomenduje się noszenie modelującego biustonosza przez ok. 3 miesiące. Należy ograniczyć aktywność fizyczną przez ok. 2 tygodnie. Do pracy można wrócić po 2 dobach. Należy stosować maści na blizny.

Pełna lista zaleceń do wydrukowania znajduje się TUTAJ (proszę kliknąć).

Czas rekonwalescencji:

Końcowy efekt widoczny po ok. 2 - 3 miesiącach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj ze specjalistą podczas osobistej wizyty. Telefoniczna rezerwacja wizyt pod nr tel. 728 840 465 lub 22 648 81 42 . Możliwe także rezerwacje online za pośrednictwem portalu znanylekarz.pl (pojedyncze poranne terminy) tutaj >> http://bit.ly/RezerwacjaWizyt Jeśli nie ma wolnych terminów online, warto skontaktować się z nami telefonicznie. Zapraszamy.

Powrót do listy Galeria zdjęć