Mezoterapia komórkami macierzystymi

Zabieg przeznaczony dla osób chcących w nieinwazyjny sposób znacznie poprawić kondycję i wygląd skóry twarzy. 

Wskazania:

  • rewitalizacja skóry twarzy,

  • zmniejszanie zmarszczek, przeciwdziałanie oznakom starzenia,

  • poprawa wyglądu skóry (np. dekoltu, dłoni),

  • regeneracja skóry po innych zabiegach (przyspiesza gojenie),

  • wypełnianie blizn potrądzikowych.

Przed zabiegiem:

Niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastykiem, podczas której lekarz specjalista odpowiada na wszystkie nurtujące pacjenta pytania, omawia szczegóły zabiegu. Na min. 10 dni przed zabiegiem nie można przyjmować środków rozrzedzających krew (np. aspiryna).


Rodzaj znieczulenia:

Miejscowe

Czas trwania operacji:

Ok. 60 - 90 min.

Przebieg operacji:  

W pierwszym etapie zabiegu pobiera się tkankę tłuszczową, z której ekstrahuje się komórki macierzyste. Następnie pobiera się krew z żyły (pacjent nie musi być na czczo), którą przenosi się do specjalnego separatora i pobrany materiał wiruje. Komórki macierzyste z tłuszczu aktywuje się pobranym i przygotowanym preparatem z krwi. Otrzymany materiał podaje się w postaci iniekcji z zastosowaniem klasycznej techniki mezoterapii lub liniowo, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry. Zabieg można powtarzać, w zależności od potrzeb, co 4 - 6 miesięcy lub rzadziej.

Zalecenia pooperacyjne/powikłania:

Liczne ukłucia, zasinienia mijają po kilku dniach.

Czas rekonwalescencji:

Kilka dni.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Porozmawiaj ze specjalistą podczas osobistej wizyty. Telefoniczna rezerwacja wizyt pod nr tel. 728 840 465 . Możliwe także rezerwacje online za pośrednictwem portalu znanylekarz.pl (pojedyncze poranne terminy) tutaj >> http://bit.ly/RezerwacjaWizyt Jeśli nie ma wolnych terminów online, warto skontaktować się z nami telefonicznie. Zapraszamy.

Powrót do listy