Plastyka odstających uszu

Plastyka odstających uszu jest zabiegiem małoinwazyjnym, nie pozostawiającym widocznych blizn, korygującym bardzo widoczną wadę budowy małżowin usznych. Dzięki korekcie uszu można pozbyć się niekorzystnego wyglądu, a co za tym idzie, poprawić samoocenę. Do zabiegu kwalifikują się już nawet dzieci od 7. roku życia, mające poczucie wady i chcące się jej pozbyć.

Wskazania do plastyki odstających uszu

Odbiegające od normy estetycznej odstawanie małżowin usznych.

Przed operacją plastyki uszu:

Niezbędna jest konsultacja, podczas której pacjent/ka jest informowany/-a o koniecznych cięciach, bliznach a także o przewidywanym efekcie. Podejmowana jest decyzja czy nie ma konieczności zmniejszenia małżowiny usznej jak i usunięcia dodatkowych zniekształceń.

Badania (zlecane podczas konsultacji): grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia.

Rodzaj znieczulenia:

Miejscowe, w przypadku młodego pacjenta/pacjentki: niekiedy obecność rodzica na sali ma dodatni wpływ.

Czas trwania operacji plastyki odstających uszu:

1 - 1,5 godziny.

Przebieg operacji:

Z cięcia na tylnej powierzchni małżowiny usuwa się nadmiar skóry i dokonuje koniecznych nacięć i wycięć w obrębie chrząstki małżowiny usznej. Wykonuje się kontrolę krwawienia. Zakłada się szwy modelujące kształt ucha i szwy na skórę. Założenie miękkiego opatrunku kończy zabieg.

Efekt plastyki odstających uszu:

Efekty plastyki odstających uszu w Warszawie

Zalecenia pooperacyjne po korekcji odstających uszu:

Zakaz spania na uszach w pierwszych dobach pooperacyjnych. Zdjęcie szwów odbywa się w 7. dobie. Należy nosić opaskę elastyczną przytrzymującą uszy na noc przez 6 tygodni. Zaleca się ostrożne zakładanie odzieży mogącej szarpnąć operowaną małżowinę uszną (golfy, t-shirty z małym otworem na głowę). Powrót do pracy możliwy po tygodniu. Zasinienia i obrzęk uszu mogą utrzymywać się przez 2-3 tygodnie.

Pełna lista zaleceń po operacji plastyki odstających uszu do wydrukowania znajduje się TUTAJ (proszę kliknąć).

Czas rekonwalescencji:

Efekt końcowy widoczny po 6 tygodniach.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat zabiegu plastyki uszu? 
Porozmawiaj ze specjalistą podczas osobistej wizyty. Rezerwacje online za pośrednictwem portalu znanylekarz.pl tutaj (terminy poranne) >> http://bit.ly/RezerwacjaWizyt Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie - rezerwacja wszystkich terminów, tel. 728 840 465
Zachęcamy także do komunikacji mailowej gabinet@drwitwicki.pl
Dr n. med. Tadeusz Witwicki, Klinika ONE CLINIC, ul. Przy Bażantarni 8B lok. U3, 02-793 Warszawa

Powrót do listy Galeria zdjęć