Komórki regeneracyjne: Lipogems® - odmładzanie oraz rewitalizacja skóry

Zastosowanie innowacyjnej metody Lipogems® pozwala na znaczną rewitalizację i odmłodzenie poddawanych zabiegowi obszarów - np. skóry twarzy czy grzbietów rąk. Więcej o komórkach macierzystych w ortopedii TUTAJ (kliknij).  W zabiegach Lipogems® komórki regeneracyjne pozyskiwane są z własnej tkanki tłuszczowej. Technologię tę w zabiegach w chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej stosujemy jako pierwsi w Polsce. 

Zobacz też: regeneracja stawów komórkami macierzystymi, Lipogems® - odmładzanie grzbietów rąk

Lipogems®  jest nieenzymatyczną technologią przeznaczoną do przetwarzania różnej ilości lipoaspiratów dających początek nieekspandowanej tkance tłuszczowej zawierającej ADSC (komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej).

Pozyskiwanie komórek macierzystych enzymatycznie vs Lipogems®

Stosowanie metody delikatnego mechanicznego przetworzenia pozwala znacząco skrócić czas trwania zabiegu, a powstały preparat jest całkowicie naturalny, minimalnie przetworzony - dzięki temu nazywa się go także w 100% naturalnym wypełniaczem. Co ważne, żywotność pozyskanych tą technologią komórek regeneracyjnych wynosi powyżej 90%.

Zabieg przeznaczony jest dla osób, u których nastąpiło zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej, jak i nieznaczne opadnięcie tkanek i utrata napięcia. Efektem zabiegu z zastosowaniem komórek macierzystych jest uzyskanie młodszego, bardziej wypoczętego wyglądu, poprawienie kształtu twarzy i przywrócenia objętości tkanek w pożądanych miejscach. Skóra jest odżywiona, świetlista, wygląda świeżej i młodziej. 

Lipogems - dlaczego warto? Opowiada dr Witwicki w krótkim materiale video

Rewitalizacja twarzy - przed/po/3 miesiące po

Więcej efektów przed/po - kliknij TUTAJ (aby przenieść się do galerii)

Wyjątkowość Lipogems® polega na tym, że gotowy preparat, oprócz tkanki tłuszczowej, zawiera liczne naczynia włosowate, w których znajdują się komórki okołonaczyniowe nazywane perycytami. Poprzez mechaniczne rozdrobnienie tkanki tłuszczowej, tkanka ta wraz z naczyniami ulega fragmentacji czego konsekwencją jest uwalnianie perycytów, które następnie przetwarzają się w Mezenchymalne Komórki Macierzyste. Posiadają one właściwości różnicowania się w różne gatunki wyspecjalizowanych komórek takich jak: chrząstki, mięśnie, kości, ścięgna, więzadła i tłuszcz. Mezenchymalne Komórki Macierzyste powstrzymują procesy bliznowacenia, zwiększają unaczynienie, zatrzymują proces obumierania komórek z powodu niedotlenienia i faktycznie wzmacniają naturalną zdolność tkanek do ich regeneracji. Poprzez produkcję proteiny LL 37 będącej „naturalnym antybiotykiem”, Mezenchymalne Komórki Macierzyste posiadają  właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze. Powoduje to, że zabieg podania Lipogems® właściwie nie jest obarczony ryzykiem powikłań.

Zalety zabiegów z wykorzystaniem komórek macierzystych i technologii Lipogems® (komórki macierzyste):

  • Przeszczep autologiczny bez ryzyka odrzutu
  • Znieczulenie miejscowe - po zabiegu pacjent jest wypisywany do domu
  • Brak obrzęków i siniaków
  • Powierzchnia skóry odżywiona/zregenerowana
  • Nie wymaga użycia wirówki ani enzymów (naturalnie, mechanicznie, tworzymy "naturalny wypełniacz")

Komórki macierzyste - jak wygląda zabieg ?

Krok 1: pobranie tkanki tłuszczowej np. z brzucha

Krok 1: pobranie tkanki tłuszczowej np. z brzucha

Krok 2: przygotowanie zestawu Lipogems®

Krok 3: przetworzenie tkanki tłuszczowej z użyciem zestawu Lipogems®

Komórki macierzyste Warszawa

Krok 4: pobranie przetworzonego materiału bogatego w komórki macierzyste do implementacji

Komórki macierzyste

Krok 5: implementacja w wybrane obszary

Implementacja komórek macierzystych

Zabieg zarówno pobrania tkanki tłuszczowej do przeszczepu, jak i podania materiału Lipogems® z dużą zawartością komórek macierzystych, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Procedura jest bezbolesna, a pacjent/-ka po zabiegu wypisywany/-a jest do domu. Wczesne efekty widoczne są od razu. Optymalny efekt widać po ustąpieniu niewielkiej opuchlizny po podaniu. Zdarza się, że mamy do czynienia z efektem "kroczącym", który polepsza się nawet w ciągu kilku, kilkunastu tygodni po zabiegu.

Efekt zabiegu rewitalizacj twarzy oraz uzupełnienia objętości tkanek twarzy przy zastosowaniu komórek macierzystych i technologii Lipogems®

Komórki macierzyste warszawa - Dr Witwicki

Zobacz też:  Lipogems® - odmładzanie grzbietów rąk

Zapraszamy również do zapoznanie się z informacjami z "Metamorfoz" Pięknej w każdym wieku - dodatku do prestiżowego Harper's Bazaar, gdzie Pani Ewa opowiada o zabiegu (kliknij TUTAJ)

Inne przykładowe efekty zabiegu (komórki macierzyste) znajdziesz w galerii TUTAJ (kliknij)

Lipogems - zastosowanie metody w innych ośrodkach na świecie

Zabiegi odmładzania twarzy Lipogems wykonuje w naszym Gabinecie dr n. med. Tadeusz Witwicki - chirurg plastyk, praktyk medycyny estetycznej, członek założyciel Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-aging.

Zapisy na konsultacje - tel. 728 840 465 lub online tutaj

Załączone pliki: