Wiotkie, opadające piersi to problem wielu pań po ciąży oraz po utracie dużej masy ciała. Kiedy biust traci swój kształt i smutno obwisa, warto zdecydować się na podniesienie piersi. Rozwiązaniem na opadający biust będzie zastosowanie nici Aptos lub zabieg chirurgiczny. Którą metodę wybrać? Wyjaśniamy!
Podniesienie piersi – dlaczego warto?
Problem opadających piersi może pojawić się wskutek naturalnego procesu starzenia się organizmu, po ciąży lub po utracie dużej masy ciała. Kiedy w skórze spada ilość kolagenu i elastyny, piersi naturalnie tracą swoją jędrność i młodzieńczy wygląd. Niestety wiele pań z tego powodu posiada kompleksy i nie są zadowolone z wyglądu swoich piersi. W takich przypadkach rozwiązaniem będzie zabieg w klinice. Podniesienie piersi można wykonywać różnymi metodami – w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjentki polecamy zastosowanie nici Aptos lub zabieg chirurgiczny.
Podniesienie piersi nićmi Aptos
Wiotkie, niewielkie piersi można podnieść, wykorzystując do tego nici Aptos. Jest to metoda z powodzeniem stosowana, jako alternatywa dla bardziej inwazyjnego zabiegu chirurgicznego. Jedynym ograniczeniem jest rozmiar biustu – do niedużego C. Podniesienie piersi nićmi Aptos polega na stworzeniu specjalnego podskórnego biustonosza. Jest on skonstruowany w ten sposób, iż od głównej nici przymocowanej do obojczyka, odprowadzane są kolejne nici, tworzące podtrzymującą piersi siatkę. Celem takiego zabiegu jest trwałe uniesienie biustu i zapobieganie przed jego dalszym opadaniem. Zabieg ten wybierają pacjentki, które posiadają biust niewielkich rozmiarów i nie chcą korzystać z bardziej inwazyjnych procedur, pierwsze efekty będą widoczne po około 2-3 tygodniach od zabiegu. Podniesienie piersi nićmi Aptos nie pozostawia blizn – nici wprowadzane są w kilku punktach wkłucia.
Podniesienie piersi – zabieg chirurgiczny
Paniom, które posiadają bardziej obfity biust, zalecamy skorzystanie z chirurgicznego podniesienia piersi. Zabieg ten (mastopeksja), to operacja, która pozwala skutecznie podnieść piersi i poprawić ich wygląd. W zależności od indywidualnego przypadku, można wykonać cięcie okołootoczkowo (wtedy blizna jest tylko wokół otoczki) – taki zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Innym sposobem jest wykonanie cięcia w kształcie kotwicy, podniesienie piersi, nadanie im odpowiedniego kształtu oraz zmiana położenia brodawki i otoczki (możliwe jest również zmniejszenie otoczki) – ten zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu zostaje założony specjalny opatrunek, a przez ok. 6 tygodni powinno się nosić biustonosz stabilizujący biust. Ostateczny efekt będzie widoczny po około 2-3 miesiącach od przeprowadzenia plastyki biustu. Piersi staną się bardziej jędrne i uniesione. Blizny, które naturalnie pojawiają się po zagojeniu ran, można bezpiecznie zredukować za pomocą laseroterapii. Po wykonaniu serii zabiegów dojdzie do przebudowy skóry i zminimalizowania widoczności blizn.