Problemem, który często jako pierwszy dostrzegają pacjenci jest starzenie się okolicy oka. Niezależnie czy objawia się ono pojawieniem się kurzych łapek, opadaniem powiek czy pogorszeniem się kondycji skóry, to możemy skutecznie zadziałać, aby zniwelować oznaki upływającego czasu i sprawić, że twarz będzie wyglądać bardziej świeżo i atrakcyjnie. Zabiegi na okolicę oka spowodują, że będziemy wyglądać młodziej. Co polecamy? Przeczytaj!
Jakie zabiegi na okolicę oka wybrać?
Przede wszystkim musisz wiedzieć, że okolice oka starzeją się niezwykle szybko. Skóra na tym obszarze jest cienka, a na powiekach brakuje podściółki tłuszczowej. Obszar ten narażony jest na pojawianie się wiotkości, a z powodu silnej mimiki twarzy, szybko tworzą się zmarszczki. Zabiegi na okolicę oka pozwalają „odjąć lat” i sprawić, że będziemy wyglądać na bardziej wypoczętych. Trzeba jednak wiedzieć, że okolice te są bardzo delikatne i trudne do „opracowania”, dlatego wymagają wprawy ze strony lekarza, który wykonuje zabieg.
Redukcja kurzych łapek toksyną botulinową
Jaki zabieg na okolicę oka sprawdzi się doskonale przy tzw. kurzych łapkach? Toksyna botulinowa! Kurze łapki to zmarszczki, które są jednymi z pierwszych, jakie się pojawiają. Gdy dużo się śmiejemy lub mrużymy na słońcu dodatkowo się utrwalają. Stosując toksynę botulinową blokujemy przewodnictwo nerwowo-mięśniowe w pożądanej okolicy. W ten sposób dochodzi do relaksacji mięśnia i wygładzenia zmarszczek. Zabieg ten można stosować również profilaktycznie.
Mezoterapia fibryną lub osoczem bogatopłytkowym
Aby poprawić kondycję skóry w okolicy oka warto wypróbować mezoterapię fibryną lub osoczem bogatopłytkowym. Zabiegi tego typu pomagają zrewitalizować skórę w naturalny sposób – czerpiąc z siły naprawczej własnego organizmu. Zawarte w osoczu bogatopłytkowym czynniki wzrostu pomagają namnażać dobroczynne komórki macierzyste oraz pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. W podobny sposób, lecz silniej, działa fibryna (pozyskiwana z osocza), która stanowi podstawę do inicjowania procesów naprawczych i regeneracji skóry. Posiada ona płytki krwi (tworząc trójwymiarową strukturę), inicjuje dłuższy proces odnowy biologicznej tkanek, a przez to poprawia kondycję skóry.
Redukcja cieni pod oczami
To, co sprawia, że twarz wygląda na szczególnie zmęczoną to z pewnością są cienie pod oczami. Niestety sprawiają, jakbyśmy nie przesypiali nocy, wyglądamy przez to na bardziej smutnych i starszych niż jesteśmy w rzeczywistości. Ciemniejsze zabarwienie pod oczami pojawia się, gdyż skóra na tym obszarze jest cienka, niemal przezroczysta, dlatego naczynia krwionośne mogą się nadmiernie odznaczać i tworzyć sińce lub tzw. cienie. Zabiegi na okolicę oka często dotyczą właśnie tego obszaru. Aby zniwelować cienie pod oczami, możemy zastosować lipotransfer lub wypełnienie kwasem hialuronowym. Pierwsza metoda polega na pobraniu niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej i po odpowiednim opracowaniu przeszczepieniu jej w dolinę łez i uzupełnieniu ubytków. Natomiast druga polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, który oprócz wypełnienia, będzie również prowadził do nawilżenia i poprawy jędrności skóry.
Plastyka powiek
Jaki zabieg na okolicę oka da najbardziej spektakularne efekty? Plastyka powiek! Bez wątpienia jest to procedura, która potrafi „odjąć” pacjentom wiele lat. Wskazaniem do plastyki powiek będą obwisłości skóry – kiedy wraz z wiekiem zaczyna z niej brakować kolagenu i elastyny, pojawiają się wiotkości. Wskutek tego powieki opadają – wyglądają nieestetycznie, czasem utrudniają widzenie, a twarz wygląda na zmęczoną. Plastyka powiek (blefaroplastyka) polega na wycięciu nadmiaru skóry (wykonując cięcie w naturalnym załamaniu powieki), tak aby oko stało się bardziej otwarte, a przez to wyglądało młodziej. Możliwa jest również plastyka powieki dolnej, która usuwa tzw. worki pod oczami (nadmiar tkanki tłuszczowej). W każdym z tych przypadków pacjent po operacji wygląda młodziej i bardziej świeżo. Tego typu zabiegi na okolicę oka sprawdzają się w przypadkach, kiedy mamy do czynienia z zaawansowanymi procesami starzenia się skóry.