Flebologia - piękne nogi na lato

Dzięki współpracy z dr n. med. Andrzejem Cichockim, chirurgiem naczyniowym/flebologiem, w naszej ofercie pojawiły się zabiegi z zakresu flebologii, czyli mające na celu leczenie chorób żył. Oprócz wsparcia merytorycznego wybitnych specjalistów, dysponujemy także nowoczesnym sprzętem (laser nordlys by Ellipse), w czego efekcie proponować możemy rozwiązania na każdym etapie postępowania choroby, mając pewność co do ich skuteczności.

Żylaki kończyn dolnych

Flebologia to dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób żył. Jedną z chorób są żylaki. Żylaki kończyn dolnych to częsta dolegliwość u wielu ludzi. Część chorych, mimo profilaktyki i leczenia farmakologicznego, wymaga jednak leczenia operacyjnego. Jeśli żylaki są małe i ograniczone do niewielkich żył mogą być zamknięte przez nastrzyknięcie środkiem obliterującym (skleroterapia) albo poprzez miejscowe wycięcie przez mikronacięcia w znieczuleniu miejscowym (miniflebektomia). Duże żylaki z reguły wymagają większego zabiegu, najczęściej konieczne jest wtedy usunięcie żyły odpiszczelowej (dużej żyły powierzchownego układu żylnego). W trakcie operacji flebolog wykonuje się 2 małe cięcia w pachwinie i na stopie oraz mikronacięcia nad żylakami (te nie wymagają zakładania szwów) Tego typu zabieg z zakresu flebologii wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub dolędźwiowym. Pobyt w klinice jest jednodniowy.

Przed operacją:

Przed operacją lub zabiegiem konieczne jest wykonanie badania USG układu żylnego (echo-Doppler) w celu dokładnej diagnozy i zaplanowania rodzaju zabiegu przez flebologa. Podczas konsultacji ze specjalistą ustala się rodzaj i termin zabiegu z zakresu flebologii oraz zleca ewentualne wykonanie innych koniecznych badań przed operacją lub zabiegiem, a także ustala się rodzaj znieczulenia.

Teleangiektazje („pajączki”)

Teleangiektazje, popularnie określane jako „pajączki” czy pękające naczynka to po prostu małe żylaki. Są często pierwszym zwiastunem większych żylaków, które mogą ujawnić się w przyszłości albo towarzyszą widocznym już żylakom. Najważniejszą zasadą dla flebologa jest dokładna diagnostyka układu żylnego przed leczeniem (echo-doppler) gdyż większe żylaki z reguły „zasilają” te mniejsze, dlatego te większe, jeśli są, powinny być usunięte w pierwszej kolejności. Małe teleangiektazje można zamknąć laserem, nieco większe wymagają skleroterapii. Obydwa zabiegi wykonuje się bez znieczulenia gdyż są praktycznie bezbolesne. Po zabiegu powinno się nosić przeciwżylakowe tekstylia (pończochy, rajstopy) przez kilkanaście dni. W pierwszej dobie po zabiegu skleroterapii nogę się bandażuje. Efekt zarówno leczenia laserem jak i skleroterapii jest widoczny po kilku tygodniach. Najczęściej jeden zabieg nie wystarcza do pełnej likwidacji teleangiektazji, zwłaszcza jeśli są bardzo rozległe. Cała terapia - jej planowanie - omawiane jest podczas pierwszej konsultacji.

Jakie są orientacyjne koszty leczenia?

konsultacja - 250 PLN

skleroterapia - od 350 PLN

laseroterapia - 500 - 1500 PLN

miniflebektomia - 2500 - 6000 PLN

leczenie operacyjne - 4000 - 9000 PLN

Zapisy pod nr tel. 728 840 465